HaberleR

1998’de, Traci Green ve Florida takım deneyi, altı maçı beşinde Duke’u kızlara gittikten sonra bir NCAA tenis şampiyonluğu kupasıyla poz verdi. Florida’dan tam yeşil, gururla, nezaketle alan temizliği.

43′ Green bir röportajda, 1972de aşağıdan bu yana federal yasanın sporda kadınlar ve kızlar için bizim şansından “Tarih IX’dan faydalandığımızı” söyledi.

Ancak yeşil, beyazın meydana gelen bir takımda Siyah bir kadın olan az sayıda organizmayı temsil de hayal edebilir.

Kadınlar, eğitim ortamlarında siyahe temel ayrımcılığı yasaklayan IX. Başlıksız kesinlikle yararlanılıyor. Siyah gibi kadınlar, çoğu programda, özellikle tenis, deniz ve futbol sporlarında gösterilerde sunulmuyor.

Şimdi Harvard’da kadın tenis koçu olan Green, “O kadar da dadi” dedi. “Tenis gruplarının yanında fazla siyah oyuncu bul takımı” diye ekledi.

Harvard’lı tenisçi Mihaela Marculescu, Green ile antrenman yapıyor. kredi… The New York Times için Sophie Park

Başlık IX gösterilecek tüm tasarımlar için, sporda eğitim üzerinde çalışan tüm kişilerden tam olarak faydalandığını iddia ediyor. Beyaz, yasanın sınıfında çocuklarından bahsetmeden – seçme siyah sporcunun, antrenörün ve yöneticinin gözlenmesinden hoşlanmaması için, yasanın sevgileri konusunda dikkatler dikkatler.

Michigan’da spor yönetimi ve güvenlik personeli, “Başlık IX’ude bu bir tür iyi haber, kötü haber” dedi. “Cinsiyet siyah hakkında hakkında konuşmak, sayılıa, engelleri anlatan bu rollerine çok daha fazla artanların beyaz kadınlarını gördüğünü ve bundan dolayı, biz “cinsiyet hakkında daha fazla rahat.”

Bazı sporda, başlık IX’in ırklatizmdeki eşitsizlikleri çözemeyeceğine inanmıyor.

“Başlık IX, kesinlikle bir alıntıdandır. Amerika Birleşik Devletleri Birleşik Enstitüsü’nde gençliği ve direktörü Tom Farrey, Başlık IX’ten ırk, hane geliri başka herhangi bir kategorideki bir eksikliğini okul istemek zor” dedi. “Soru şu ki, bu okulları atmak için ek satın alınacaka var mı ve ben evet diyeceğim.”

Armstrong gibi diğerleri, ırk ve yarış konularının birbirine bağlı olduğu ve seçilmişle ilgili başlık IX konuşmalarının ırkı örnek olmayan eksik olduğu nedeniyle “onları rekabeti ırkının özü olduğu” iddiasıdır. Bir önce siyahlarda giyilenleri değil, gördüğünü söylediğini söyledi.

“Siyahi kızlar ve kadınlar için fırsatları artırdı ve bu kalınmalı” dedi. “Amami sanarak yanıltılmayalım, çünkü henüz gelmek. Başlık IX’in içinde yerine getirilmemiş vaatleri var.”

NCAA’ demografik veri tabanına göre, beyaz kadınlar 2020-21 akademik yılı için yüzde 68 ile üç uzayki kadın sporcuların en büyük yüzdesini kazandı. Siyah kadınlar yüzde 30’unu temsil eden 11 basketbol ve kapalı ve açık atletizm (yüzde 20). Siyah kadınların diğer sporların zar zor temsil ediliyordu – softbol, ​​​​tenis, futbol, ​​​​golf ve yüzmede yüzde 5 veya daha az.

Penn State’de sporda Siyah odaklanan Rose yardımcı doçent Amca, “Siyah kızların hangi sporlarına bakılır bu sporlara daha fazla zor” dedi.

Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi’ne göre, 2020 sonbaharında kolejlere kaydolan ABD’de ikamet etmekte olan yaklaşık 53’ü beyazdı ve yüzde 15’i siyahtı.

Kolej kadın futbolu ve softbol, ​​kadınlar için en küçük çocuklar arasında sporlar. kredi… The New York Times için Adam Glanzman
kredi… Kenneth Ferriera/Lincoln Journal Star, Associated Press aracılığıyla

Üniversite atletizmde, uyumdakilerle uyumlu sporlardaki.

Ulusal Kadın Hukuk Merkezi tarafından beyaz renkli Mart ayındaki bir öğrenci kitlesinin en az yüzde 90’ı olan kişi olarak olmayan, en az 90′ beyazı olmayanlar, ortadaki spor fırsatlarında büyük bir ayrıcalık. Araştırma, üniversite olarak beyaz okulların, beyaz olmayan okulların spor fırsatlarını iki yerde keşfetmediğini keşfetti. Araştırmaya göre, beyaz insanlarınki kızlar için, beyazların yoğun olduğu gibi kızlara göre takımlarda çok daha az yer vardı.

Genel, geniş alanların “Başlık IX ile uyumlu olarak ölçün.

Kolej sporlarında, atletizm ve basketbol, ​​​​Siyah kızlar için daha zengin ve olası hale geldi.

1993’ten 2018’e kadar kolejde ve profesyonel kadın basketbolunda koçluk yapan Carolyn Peck, 1980’lerin kısa C. Vivian Stringer koçluk kadın basketbolunu durumunu hatırladı. Siyah bir kadın olan Stringer, Peck’e elinizde mümkün olmuştur.

Koç C. Vivian Stringer, Rutger’leriyle birlikte 1998’de Connecticut’a karşı kazanmasını. kredi… Jeff Zelevansky/Associated Press

“Siyah insan topluluktan tüm gözleri ona çevrildi çünkü o ulusal ülke koçluklarından hemen tek oydu” dedi.

Jeffer’de basketbolcu olarak beyaz bir topluluktan olan Pes, daha gençken ve denizde olmak içinde bir dizi spora erişebildi. Okulda kullanılan ve tek basketbolun en önemli parçasından biri olduğu için ve aynı zamanda olduğu için spor olduğu için seçti.

Peck, Vanderbilt’te tam burslu olarak eğitimli ve sekiz NCAA şampiyonluğu etkili Tennessee kadın basketbol koçu Pat Summitt’in başarılı olarak ilk koçluk yapmayı başardı. 1998’de Purdue’nun baş antrenörü olarak, ulusal bir şampiyonluk olarak ilk Afrikalı Amerikalı oldu.

Peck, “Eğer IX. Başlıktan, sadece spor yapma dedik Pemckdi,” “Üniversiteye ücretsiz eğitimle, mesleğine girebilmek için.

Koç Carolyn Peck, 1999’da Purdue takımını antrenmanda izliyor. kredi… Michelle V. Agins/The New York Times

Erişim ve ucuz olmayan kızlar için girişte iyi olmayan devam ediyor. Lisedeki kızların katılımındaki roldeki – 1978 milyon 79’da 1,85 – 2019 milyonluk daha fazla spor takımı ve olayla ilgili kaynaklara sahip okul. Ancak beyaz olmayan kızlar, hatta orta sınıftan veya daha zengin ailelerden gelenler, okulda daha az fırsata sahipler.

Drexel’deki atletik direkt ve bir üniversitede en iyi spor Kelly ortalanan birkaç siyah kadından olan 44 Maisha, Philadelphia’daki ilk ve okulokullarında tek sporun basketbol ve atletizm olduğunu söyledi.

Kelly, “Spora erişim ve sunulan spor seçenekleri, ırksal olarak daha geniş kapsamlı sunulmadı” dedi. “Başka spor takımıydım, katılabileceğim bir organizasyona getirilmek için maddileşmeye, ulaşmanız gerekirdi” diye ekledi.

Kelly, Philadelphia parklar aracılığıyla ulaşımla ilgili olarak olduğu gibi, bununla birlikte küçük sporlara tasarımın, “bazı sporlarda orantısız bir görünüşte bahseder.”

Drexel Üniversitesi’nde atletik direktör Maisha Kelly. kredi… Jeff Fusco, Drexel Üniversitesi

Kelly, “yukarıdan bakıldığında yok ya da programlamanın bulunduğu yer yüzündendir. yok” diye.

Kelly, sporda konaklamadan önce başlık IX hakkında fazla düşünmediğini ekledi (önce Bucknell’de başlık IX koordinatörüydü).

Bu yaygın. The New York Times tarafından verilen yanıt 1000 karar muhasebesi işlemi Sabah Danışmanlığı tarafından yanıt veren 1000 kişiden oluşan insanla farklı bir ankette, hiç verenlerin benzeri olmayan yasaya farklı bir görünümden olduğunu söyledi. Ortaokul, lise veya kolej sporları iddia 133 farklı renkten kadından 41’i, IX. Başlıktan yararlandıklarını söyledik.

Mississip’deki Itawamba Community College’da ve sonra Güneybatı Louisiana Üniversitesi’nde basketbol oynayan Armstrong, artan güçlenme ve temsilde, bugün siyah kadınlar için daha fazla fırsat inandığını söylüyor. Siyah, teniste Serena Williams ve Naomi Osaka’nın yanı sıra dünyanın en güzeli jimnastikçisi Simone Biles’in yanında olmak gibi bir yerde spor tutkunu olacak araç figürleri var.

“Bendenken, bunu görmekdin” dedi. “Ve sık sık göremediğin şeyi söyleriz.”

Simone Biles ve Serena Williams, siyah kadınlar için daha yeni bir fenomen olan sporlarındaki en baskın ve önde gelen sporculardan ikisi. kredi… Chang W. Lee/The New York Times
kredi… New York Times için Pete Kiehart

Armstrong, tasarım yapmak için hala koçluk ve terbiye yapılmayacağını söyledi. 2021’de, yaklaşık 3.700 beyaz kadın ve 5.000’den fazla beyaz erkeğe (ve çok az kadın erkek takımlarına koçluk yaptı) kıyaslama, 400’den az siyah kadın kolej spor takımlarına koçluk yaptı.

En çok siyah sporcunun içinde eşit sporlarda bile devam ediyor.

“Siyah kadınların için bir kadın basketbol takımının baş antrenörü olma tartışması üzerinde olduğu için” Davis tarafından yetiştirilen siyahlardan çok sayıda şeyden bahseder. “Genellikle uzun süre oynamış ve yardimcilik örnekleri en iyiler ve genel kovulanlar onlar.”

Devamını Oku