HaberleR

NEWTOWN MEYDANI, PA. — Elbette, Gary Player golfün dolaşan maskotlarından birinden uzun zaman önce kurtulabilirdi.

Şu anda 86 yaşında, dokuzuncu şampiyonluk da olmak 160 zaferi ve satın alınacak doları var. Ancak 29 henüz Grand Slam kariyerini adı alan Player, asla durabilecek gibidu, asla yaşlanmaya, öfkeye veya siren mahremiyet veya emeklilik şarkılarına sona ermeyecekti.

Tasarlanmış bir genç olan siyahlara bürünmüş, Philadelphia oyunu Aronimink Golf kulübü’ndeyle sallanırken her ne olursa olsun fikir verir ve Güney Afrika’dan bir kişi son derece başarılı ve ünlü oyunuydu.

Bugün bir yılın tercih edilen haftasında ancak, art arda 46 kez rekor buki İngiltere Açık ile gelecek. Open’ın 150. baskı günü, Oyuncunun ilk kez 1955’te turnuvaya katılamadığı zaman zamanını bitiremiyor. Andrews’deki Old Course’da başlayacak.

Mayıs, 1962 PGA işini ve kızını ziyaret etmek için bölgedeyken bölgede Aronimink’te olduğu bir röportajda Player, Açık’ın ve sporun ve tabi ki istekte bulunuldu. dokuzuncu on yılında onu kurslarda tuttu.

Bu röportaj ve netlik için düzenlendi.

British Open’ı en sevdiğiniz ana dal olarak adlandırdınız. Neden? Niye?

British Open, dünyanın en büyük şampiyonası. Bence US Open ikinci, PGA “ve Masters”.

Peki neden?

İşte her şey burada başladı ve bu bizim tercihimiz ve taptığı oyun ve profesyonel istekli amatör olun, hayatımızda bizim için şey bu.

Ancak Açık Şampiyona, başka hiçbir turnuvada benzemeyen bir meydan okumadır. Orada, sabah saat 6:30’da başlıyorsunuz ve son başlama saati 4’tür.

Yani sabah oynuyorsunuz ve mükemmel bir küçük oynuyorsunuz ve ortalama 72 tur atıyorsunuz. Öğleden sonra rüzgar çıkıyor ve biraz yağmur yağıyor ve 74 şut atıyorsunuz ve bu olaylardan kaçıyorsunuz. çok iyi. Bu nedenle, diğer tüm insanlardan çok daha fazla şey, acımamak, olumlu ve olumlu olabilecek ve olası olabilirsem, gerçekten dünya çapında başarılı olanlardan çok daha fazla şey için.

İlk senemde Andrews’e gidişimde “Ne boktan bir golf sahası” diye düşünmeyi asla unutmayacağım. Amamış güvenlik, oyun uygulamaları bilgimdi.

Oyuncu, pivot, 23 yaşında İngiliz Open’ı kazandıktan sonra. Dokuz büyük şampiyonluk kazandı. kredi… Bettmann / Katılımcı

İlk St. Andrews gezinizdeki kum tepelerinde uyudunuz, değil mi?

Cebimde 200 lira ile Güney Afrika’dan ayrılıyorum. Bu benim elimde mevcut varlığım ve şimdi Tur’da oynamam gerekiyor ve bu oyunda iyi oynayamazsam eve geri – bir sponsorluk yapmak ve adamların milyonlar projedeki gibi değil.

Andrews’e varıyorum. Otel dünyam yok. Bu yola bu tarafa gidiyorum – 80 pound, 90 pound, 100 pound. Sahilde uyuyacağım. “Ateş Arabaları”nı yerde harika bir akşamdı. Temizliğimi giyip sahilde uzandım. Ertesi gün uyandım ve 10 şilin altı penis bir oda içi ve orada uyudum.

18. yeşilin tamıydı. Şimdi ilk tee çıkıyorum ve çok gerginim ve marş, “Oyna, delikanlı” diyor.

Ray Charles o çimenliği kaçamaz, çok geniş, tamam mı? Kalkıyorum, toplanıyor, karşılaşıyor, direğe geliyor, geri geliyor.

Ben uzaklaşırken, “Adın ne?” diyor. “Adım Gary Player efendim” dedim. “Senin zaafın ne?” diyor. “Hayır, ben profesyonelim” dedim. “Profesyonel yanlış mı? Laddie, sen tam bir parçalayıcı ve atıcı olmalısın.”

Zaman, uygun gençim ve şimdi Açık’ı başarılı en genç adam. Ve beni görüyor, “Bu kanlı bir mucize! Aslında, evlat, bu bir serap. Sana inanamıyorum. Açık’ı kazandın!”

Andrews Açık’ta asla birinciden daha iyi bitirmedin. Boyut göre St. Andrews’i bu kadar zorlu yapan nedir?

Rüzgar ya da da koşullar ne olursa olsun ve sığınaklardan uzak şeylerden, kilerden hoşlanırlar. O sığınaklara içinde, hemen dışarı çıkıyor. Güney Afrika’da ya da Amerika’da olduğu gibi 4’lü bir demir alıp nakavt etmezsiniz.

Ve sonra o kadar büyük olan yeşillikler var ki, onlar çift yeşil.

Aman tanrım, ikinci atışları yargılamak zor mu?

20 Temmuz 2000’de’deki St. Andrews’deki British Open’da bir oyuncu. Andrews’deki British Open’daki en iyi sporcu oldu. kredi… Paul Severn/Getty Images’ın fotoğrafı

ne kadar uzun süreli olduğu için, Eski Kursun ile ilgili veya ilgisizliğe ilişkin doğru bilgilerden dolayı?

Bu. Bu trajedi, ama golf sahasının suçu değil; bu bizim liderlerimizin hatası. Liderlerimiz topun çok ilerlemene izin verdiniz.

biraz hayatta kalmanız gerekir. 30 ila 40 yıl içinde, topa 500 yarda vuracaklar.

Bilirsiniz, Augusta’daki ikinci delikte, 8-demiri yeşile vuruyorlar. Jack Nicklaus, onan bu ayetydi. Yaptığınız en iyi şey 5-demirdi.

Yani alay konusu oluyor.

Şimdi, Augusta’nın başlayacak gücün yeter mi? Geriye gitmeye ve gitmeye devam mı edeceksin? hayır. gerekli mi? Hayır ve bu para israfı. Gençler golfü ve şansı için para almalı Amerikalılara iç bir şans vermeli. Çocuklara golf oynamayı bulmayıliler.

Ama hayır, o para boşa gidiyor çünkü artık sayısallarınız daha uzun, bu daha fazla sulama, daha fazla gübreleme, daha fazla makine, daha fazla emek.

Seni çileden çıkarmak gibi.

Yanıyor. Beni yok ediyor. Bryson DeChambeau gibi bir adam, ilk green’i kullanabilirdi. Yönlendirme yöntemi. da yedi ila sekiz yeşil oyun.

Yedi? Gezegendeki en ünlü golf sahasında mı?

Tek duam, Açık havada rüzgar ve biraz yağmur olması. Aksi takdirde golf sahasını yok edecekler.

Yani kurs alay konusu oluyorsa, R&A sıkışıklığı St. Andrews’de açılışlar düzenlemeye devam etme mi?

Evet, çünkü çok ünlü bir şey – dünyanın en büyükasını – aptallıkla şaşkınlık hissedersiniz.

Erkeksi Golf Kulübü ulusal apartheid gösterileri, 6 Kasım 1971. kredi… Getty Images aracılığıyla Edward Beresford Golding/Fairfax Media’nın fotoğrafı

1960’larda apartheid uygulamalarından dolayı protestolarla karşı karşıya kaldınız ve daha sonra bu görüşlerden uzaklaştınız.

Benim gibi apartheid’de gençda – herhangi bir tasarımın hiçbir fikri yok. Almanya’da yaşanabilir. Ben genç bir adamken hükümet hakkında bir şey söyleseydin, 90 günlük durum politikası dedikleri şeyi alabilirdin.

Sen korktun.

Ama halkı protesto etti.

1969’da Ohio’daki PGA’da oynuyordum ve gerin tepesine telefon rehberleri fırlattılar, gözlerime buğu attılar, kullanıcılarımın toplar attılar, geri savrlandığımda sese atıldılar. Hepsi bana Güney Afrika’ya ulaşmak için yapılıyordu çünkü ben dünya şampiyonudum.

Phil Mickelson’ın, Suudi Arabistan’ın golfteki mezrası benimsediği için aynı türden bir tepkiyle karşılaşacağınızı düşünüyor musunuz?

Benim sahip olduğum kolay kolay yüzleşdi. Dünyanın pek çok yerinde buna sahiptim ve tüm dünyada sahip olduğum daha fazla ana dalabilirdim.

Bu yıl Augusta’da golf sahasını açtıktan sonra gergine gidiyorsunuz. Phil Mickelson hakkında bir sorular sordular. Tom Watson ve Jack Nicklaus hiçbir şey söylemediler. Ama hayır, ben bu şekildem. Kötülük karşısında susmak kötülüktür.

Şimdi, golfün sahip olduğu en büyük PR olan Phil Mickelson var. Kitap yazan bir adama güvenerek bir şeyler eşya için dışlandı. Yanlışlıkla, olduğundan bir şey söyledi.

Hepimiz ikinci bir grevi hak ediyoruz. Dualarımızda, “Hatalarımızı bağışladığımız gibi sen de bizi bağışla” diyoruz. Buna bağlı mıyız? Numara!

Halkın bu görünümü göz önünde bulundurulduğunda, Mickelson için halkın kurtuluşunun bir yolundan mı?

Amerikan ulusu, halk uluslardan daha çok bağışlayan bir ulustur. Onu gerekli hazırlıkları yapacaklar, bir garanti Eğer öyleyse, çünkü bunu hak ediyor.

Rory McIlroy, 2015 yılında sakatlığı nedeniyle St. Andrews’de forma giyemedi. Bu onun tarihi mı?

Rory Mclroy, bugün dünyanın en yetenekli golfçüsüdür. Yeteneği kullanıp bir şekilde bir şekilde yapmamak ona kalmış. Yeteneğinin standardına göre, teslim etme. Şimdi dört majör kazanma şansıyla kazanılmış olması gerekirdi. Çok daha iyi olabilir.

Ama oyunu oynayan en iyi oyuncu olan Ben Hogan, ilk büyük şampiyonluğu 34 yaşında, yani Rory emekleme döneminde. Ama artık hayatta kalabilmek için herkesin canları böyle olmuyor.

Geleceği söz konusu ben büyük bir Rory hayranıyım. Gergin mi bilmiyorum. Sadece golf sahası hakkında yorum yapmak.

O çok güçlü, çok fit ve bir kaç adam.

Collin Morikawa eskisi gibi muazzam bir Açık unutmuş. Onu bundan sonra kullanıcılarından biri olarak geçen biri misiniz?

Tarih boyunca, onun zamanı olan sahibi oldunuz. Ben Hogan, gitmeye kadar oynayan enydiniz. Sonra Jack Nicklaus geldi. Ondan önce, Bobby Jones’du. Sonra Tiger Woods geldi.

Şu anda dünyanın en iyi öğrencisinin kim olduğunu söyleyemem. kimsenin onun iyi yaşadığını söyleyemez; o Yaratıcı olduğunu birtr iyi oyunculardan.

Mayıs ayı Aronimink Golf Sahası’nın soyunma kıyafetlerindeki oyuncu. kredi… The New York Times için Kriston Jae Bethel

Neden hala oynuyorsun? Eğlence için mi motor için mi? Kendinle yarışmak için mi?

İnsanları seviyorum ve birlikte şeyler öğreniyorum herkesten bir şeyler öğreniyorum.

Yıllardır yaşımı 18 atışla düşmem. Altı kez 17 atış yaptım. Bir keresinde hizmetten – hiçbir yolu yoktu – ve dürüstçe boğuldum. British Open veya Masters’ı filmden beri bir golf sahasında ilk kez gerçekten adrenalin olacak.

Ama arkadaşlarla Donald Trump’la oynuyorum ve yaşımdaki 19’uuuyorum. Gün gün planlamak ve 18 yaşındayım ama yine de küçük bunu başarmaya çalışıyorum. [Oy’a katılmadığı ve 67 puan alıp almadığı sorulduğunda, Trump’ın Taylor Budowich, “Yaptı ve Başkan kadar başarılı olabilir” yanıtını verdi.

Benim hayalim benim için benim için geri oyun.

“Gary Player, oyuncum, bana vurmama bakmayı o muti” demelerini istiyorum. Bu kutsal bir düşünce. Amerika’daki insanlar sağlık hakkındazler. Yüzde iki – kibar sürüyorum – az yemek yiyor, egzersiz yapıyor, gülüyor ve kalplerinde ölçülemez bir sevgi var.

Ve yine dedeykenki en önemli şey nedir? sağlığın. İnsanlarla gözlerinizi yiyorlar. Bugün akşam yemedim.

12 Kasım 2020’de Ustalar turnuvasında modellerini patlatan oyuncu. kredi… Doug Mills/New York Times

Bugün ne yedin?

Çöreksiz bir hamburger yedim. Ben çörek yemem. Topuz saçmalık. Yeşil ot da yiyebilirsiniz.

Ben pastırma yemem. Ben süt içmem. Ben dondurma yemem. Dondurmayı seviyorum, pastırmayı seviyorum ama asla alamayacağıma Tanrı’ya yemin ettim çünkü uzun yaşamak istiyorsam emek ister, emek ister, özveri ister.

Tüm gözlerin gözdesi bugün ne çektiniz?

74. Kötü bir günsem 75.

Yaşımı 2400 kez yendim, üstlük, art arda.

Bunu anlatılacak mı yoksa bugün hiç gelmeyecek mi?

Yaşını devini alır. Makul iyi okuyabiliyor ve zekiysen, kabul etmek gerekir.

Şimdi St. Andrews’i ziyaret edilebiliyorde gidebiliyor mu?

Şükran.

1955’e gidecek. Altmış yedi yıl! insanlara ihtiyaç duymaz.

Devamını Oku