HaberleR

FIFA’nın basit başkanı Sepp Blatter ve bir önceki ABD’deki hedef.

ABD’nin Avrupa sistemindeki yargı sistemi yargı sistemi 17 yıl eden Blades 2011’de o dönem’in sistemi 2 milyon ödemeyleyleydi. Avrupa futbolunun yönetim organizasyonu ve spordaki en güçlü yönetici olarak Blatter’in potansiyel varisi.

Savcılar, ödemenin Blatter’in yeniden aday olduğu sıralarda, ödemeyi rüş olarak nitelendirmişti. 82 Blatter ve 67 kullanılabilir Platini, kullanım ömrü düşünülenler; Uzun yıl boyunca Platini’ye birkaç yıl boyunca yapılan işler için kullanılmış örnek yolmuşlardır.

İki adama karşı dolandırıcılık, cezai kötü yönetim ve sahtecilik suçlamaları, ABD Adalet Bakanlığı savcılarının FIFA’larını en az yirmi yıl sonra bundan çok bahsedecek çıkarım 2015 yılında ortaya çıkan ödemeyle ilgili çok yıllı bir soruşturmanın ardından geldi.

Amerikan soruşturması, düzine güçlü futbol yetkilisi ve pazarlama yetkililerinin şantaj, elektronik dolandırıcılık ve kara aklama planısu gibi eğitimlerle tutuklanması ve eğitimle sonuçlandırılacak. Blatter’in ilk kez vakaenlerle suçlanan iddiaları, Blatter’in ilk kez vakaenlerle suçlanan iddiaları gösteriyordu.

Platini’ye 2 milyon ödeme, Blatter’in FIFA başkanlığı için o sırada Asya’da futbolun başında olan Katarlı milyarder Mohamed bin Hammam’dan güçlü meydan okumayla karşı karşıyaylayla. Blatter ve Platini, paranın, Fransa’nın 1984 Avrupa maçı kazananının kaptanı Platini’nin, 1998’de FIFA başkanlığına ilk kez ortaya çıktıktan sonra Blatter için yapılacak olan gecikmiş bir ödeme yapıldığını söyledi.

Michel Platini karar öncesi savaşa çıktı. Kararın “yedi yalan ve manipülasyondan sonra” söylendiğini söyledi. kredi… Alessandro Crinari/Keystone, Associated Press aracılığıyla

Duruşma içinde Blatter mahkemeye, paranın 1 dolar içinde yurt içine binmeyi kabul eden Platini ile “centilmenlik üretiminın” bir parçası olduğunu söyledi. Blatter, parasının ödenmesinin “daha sonra” dedi.

Platini daha sonra, “Bay Blatter benden hoşlanmamış olmamıde, ne kadar aranmıştım” dedi. “Muz bu merakına kafa karıştırdım ve ona ‘Bir milyon istiyorum’ dedim.”

Blatter ve Plaini, suçlu bulunmaları halinde beş kadar kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kaldılar.

Her iki adam da sonunda FIFA’nın disiplin sistemi tarafından oyundan erkekler ancak orijinal yasakları daha sonra azaltıldı. Bunlar ekim yöntemleriyle sona erecekti, Blatter’e farklı yöntemlerle uygulanan yeni bir uzaklaştırma, erden geçilirdi, yani 92 eski öğrenci 2028 sona kadar oyundan erkekler.

Kararın sonra “Platini, adaletin eski yalan ve manipülasyondan sonra” söylendiğini söyledi.

Daha önce eski Gianni Infantino mevcuttaki FIFA yönetimini hedeflemişti. Platini ilk kez 2015 yılında yapılanlarla karşı karşıya kaldığında ve Adalet Bakanlığı soruşturması ve tutuklamalarının ardından Blatter ödüllendirildikten sonra, Infantino FIFA başkanlığı için yer bir adaydan liderine gitti.

Platini, adını temizlemek için savaşmaya devam etmeyi önerdi; Nisan Infantino hakkında suç duyurusunda bulundu. “Bu durumda, bu davanın ortaya çıkmasınlar var” dedi. “Bana teslim edeceğiz.

Devamını Oku