HaberleR

WIMBLEDON, İngiltere — O esnek bir adam, Novak Djokovic.

O ve Nick Kyrgios Pazar günü günkü Wimbledon tekr finali için Merkez, Kyrgios binasında dar daireler çizdi. Birkaç adım arkasında durmak ve onun ilk örneğinden beri geleceka tasarlanırken.

Onu daha 6 Sırplarında uzak bir sert kortta keşfeden ve çok daha fazla öğreten soluk ona mavi gözlü ipek akıllı hocası Jelena Gencic ile yarışmak için önce Sırbistan’ın Belgrad şehrine gittim. forehand ve backhands’den daha fazlası.

Artık müzikler ve literatürü tartıştılar, hepsi de okulların içlerinde yarıklar pratik ve NATO antrenmanlarını antrenmanlarına katılamazlar.

Esnekliği korumak ve kazanmak, vizyonunun ve görünümünün bir parçasıydı.

2010’da elinde bir tenis raketi olması “Gençken tamamlaması gereken en ağır şey için” dedi. “Sadece alışveriş sitesinde, sadece kolaylık.”

2013 yılındaki vefat Gencic, master planındaki sahneyle memnundu ve Pazar 35 yaşında olan ve küçük çocuk olan Djokovic’i bir akrobat gibi atıp gurur duyduğuydu. Kyrgios’un samanlarıyla ilgili geniş çevre için köşeleri.

Djokovic, üç saat içinde daha önce kanıtladığı ve 4-6, 6-3, 6-4, 7-6 (7-3) galibiyetiyle muhtemel de herhangi bir erkek gibi tempoyu absorbe edebilir. Ve kendi içinde bir şey bile, üzerinde söz konusu olabilir.

Bir yıl önce Wimbledon’da, Grand S’deki galibiyet serisini yerdenı ve All Club’daki galibiyet serisinde uzun süre için Matteo Berret Berret’de daha büyük olan, daha büyükten uçuyordu İngiltere’de daha yüksekte büyükten uçuyordu.

Ancak ABD’yi tamamlamada yetersiz ve devami Ocakta yapılacak olan büyük Slam’i tamamlamadan sonra aşına yola gelecek bir karar gününe devam edecek. Avustralya Açık’ta oynamak için.

Temyizleri ilk kez, 2022’nin Grand Slam karşılaşmasının benimle sınırlandırılmasının. Şubat ayı başlarında Dubai’de kısa bir süreliğine eylemlere dönennde, Avustralya’da olup bitenleri uzaktan izleyenlerinyan bakışlarıyla başa çıkmanının edici olduğunu söylüyor.

Florida’daki Masters 1000’deki yarışmak için Amerika’ne giremedi. Roma’da kazanmadan önce Kil üzerinde erken olaylar ve sonra Fransa Açık’ta uzun süren savaşları olan Rafael’a nihai olarak sonda olasıda yüksek olmayanları yapamaz.

Djokovic, “Elbette bu yıl geçen yıllar gibi olmadı” dedi. “Başladığı ve ilk birkaç kutlamayı beğenmeye başladın. Genel olarak iyidum. Yani, duygusal olarak iyi bir yerdeydim.

“Oynamak amacıyla ama günlük ilkinde olan Dubai’de çok fazla sahada olmasımda, üzerinde aynı anda olan olay ve olayda çok fazla sahada olmaması. en uygun duruma geleceğimi fark ettim.”

Wimbledon, daha önce tonik olduğu ortaya çıktı. 2018’de büyük düşüşünün içininin en çöküşteyken, mojo’ yeniden canlandırıldı yerdi. Daha önce, Nadal’ınunun bir gerisinde, 21. büyük tek şampiyonluğu için aceleyle dayanağını ve ekibini bulabildi.

Djokovic’in koçu ve eski bir Genç öğrenci ve Wimbledon şampiyonu olan Gorisevic, Avustralya’da Djokovic ile birlikteydi, ancak herhangi bir zamanda alınmadı.

İvaniseviç, “Bu onun başına gelen çok büyük bir şeydi dedi ve “kişiyle olası hemen hemen sonra eyleme başlamani beklemesine karşı”, “bu böyle olmaz” dedi.

“Bazı insanlar için yaşamzlar” dedi. “Asla tenis oynamayacaklar. Bu büyük bir şoktu. Benim için bir şoktu ve oradaydım. özgürdüm. Onun için hayal et.”

Ancak Djon’da olan Djonkovic’in, her iki yolundaki da daha fazla seçenekte mevcut olsa onu daha iyi yollarında tutarken, iki maçında puanını ve galip üzerinde aynı zamanda olmak zorunda kalmak ve amacı sağlar. 2019 Wimbledon finalinde Roger Federer’e karşı.

Ivanisevic, “Onun gibi insanlardan şüpheniz olmasın” dedi. “Belki uzun sürdüğünü söylüyorlar ama uzun sürmedi. İyileşmesi ve gelenleri sindirmesi için gerekli dosyaları aldı.”

Bu, Djokovic’in baskın Wimbledon’ı değildi. Çeyrek finalde Jannik Sinner tarafından beş sete ve Kyrgios da dahil olmak üzere diğer dört kişi tarafından dört sete itildi.

Ancak zaman zaman gerçek bir eleme değerde olan ancak karşı karşıya gelecek ve yedi Wimbledon tekler şampiyonluğu, dördü arka arkaya olmak yedi, şimdi All England Club’da kez çocukluk çağındaki Pete Sampra ile aynı günlerdeki zamanta yer. ve uzun mücadelesi olan Federer, şimdilik dört başlı başına tek başına rekorunu elindeki adam.

Djokbledon tek şampiyonluğu birinci ve arkaya ilk kez kazandı. kredi… Toby Melville/Reuters

ESPN analisti ve eski bir oyuncu olan Patrick McEnroe, “Karşılaştırmalar şimdi başlamalı” dedi. Novak’ı çimde seyredenna sahip olduğu çok az oyuncu varken, sert zeminde iyice adam var. Sert kortta hala, ancak son beş, altı büyümede çok daha iyi görünüyor. Mahkemeyi çok iyi koruduğu bir gerçek. Yetenekleri ve sahanın altında onu geçmek için çok sık oynamak zorunda olmanız gerekiyor.”

Wimbledon’dakiler artık biraz daha yüksek ve daha fazla. Ancak Djokovic, çok ve tepkisel ve azalabilecek çok hızlı, uyum sağlayabilir ve doğaçlama yapabilir.

Sampras, Djokovic’in ailesinden bir tenis oyuncusu istemesinin nedeniydi ve Gencic ve 6 yaşında şu an ile tanışabilecek durumdaydı.

Pazar Merkez Mahkeme’deki kalabalığa hita zaman’daki konuşmada, “Her gündeki en özel turnuva oldu ve, beni motive eden ve Sırbistan’daki küçük bir dağ beldesinde tenis oynamaya başlamam için bana ilham veren oldu” dedi. “Tenisle ilgili ilk imajım çimendi.”

Yine de Sampras modelinde bir çiz kort incelemesi değil. Bu yıl turnuvada sadece 27 kez görev yaptı ve voleybol oynadı. Ancak o, basit bir yeni çağ kampçısı da değil. Fileye 212 kez ve bu puanların yüzde 73’ünü kazanacak, ilk eksik eksik olan dokunuşları, artan artış üzerinde kazanılan kazançları kazanıldı.

Yakın birden, geri sahadan kayan açık duruşu backhand’i onun imzası olarak kalsa kortun herhangi bir geçiş yapması zor bir adam.

Onun için yıllar önce uğraştığıc’in darbeydi ve gelmekte olan büyük büyüka konaklama: tahmin altında tehlikeli ve tehlikeye atılacak bir durumda bir tahmin kazanacak kadar dayanacak.

Eğik kırılmıyor, Djokovic, tabii başka bir tursakliyornden bahsetmiyor.

Devamını Oku