HaberleR

Mike Grier, Boston Üniversitesi’ndeki birinci sınıf kalitesinden ilk yarışmada buzdalarda, kadroya hazır olmadan, program kontrol eden liseli bir acemi umursayarak geçirdi. ilerleyebilmek için hazırlayacağı bu oynanacak.

Alçakgönüllü deneyim, Hollyton, Mass.’dan büyük sağ kanat altında bir ateştı ve onu sonuna kadar kolej hokey yıldızına, 14 sezonluk bir NHL kariyerine ve bugün olduğu yere – yeni atanan genel müdür – yol hedef bir kursa koydu. San Jose Köpekbalıkları ve ilk Siyah genel müdür. lig tarihi.

NHL kariyeri boyunca Sharks’ta üç sezon Grier, bir basın iyi çalışmada, “Oldu bir oyuncuydum ve o kadar fazla oynamayacağım, böyle bir şey hakkında gelecek” dedi. Salı günü. “Ders, kolay bir yol olmuyordur. Yapılması gereken tek şey daha çok çalışmak, daha çok çalışmak. Sadece kadrodaki yerimi kazanmaya ve istemeliydim.”

Franchise’ın ana şirketi Sharks Sports and Entertainment’ın başkanı Jonathan Becher, atamayı duyururken, Grier’in azmi ona işi yapan özelliklerden biri olduğunu söyledi. “iyi kullanımdan ziyade, zor kullanılan da basit kullanım amaçlı karakter” sahip çok az aday var. “Mike bunu sürekli olarak gösterdi.”

O BÜdeki tribünlerde bile takımın kararında rol oynadı. Grier’in üye olduğu, şu anda ve Rangers’ın başkanı ve genel müdürü olan Chris Drury’ydi. Drury, Grier’i bir yıl önce bir hokey ilerlemeleri olarak Rangers’a getirdi; bu görevde Grier esasen genel müdürlük olarak görev yaptı. Drury San Jose’yi Gri’e, barınması aday ve balıklarının önsözü olan Köpekisier’dir.

Grier’in babası Bobby, 1999’da Patriots’ta. Koç ve ön büro müdürü olarak çalıştı. kredi… David Kamerman/Associated Press
Grier’in ağabeyi Chris, 2016’dan beri Miami Dolphins’in genel müdürü. kredi… Marta Lavandier/Associated Press

NHL’nin medyadaki siyah sayıları hala artmakta ve son kullanıcı gruplarının yönetimde ve sporlarında mevkiler kazandılar. Afrikain sosyal olan etki, Kim Davis’in büyüme ve ligama işlerinden yana yardımlarındandır. Aynı Afrika Dönüşü, Amerikalı olan Delvina Pittsburgh Penguins için genel ve tüm insanların yönlendirmesidir. Siyah eski oyuncular Kevin Weekes ve Anson Carter, NHL yayınlarında düzenli olarak analist olarak görünüyorlar.

Kadınlar ön bürolarda da kayıtlar. Devils’in bu hafta Kate Madigan’ı işe almasından sonra, dört NHL franchise’ında beş kadın genel müdürlük var.

47 Grier ile ilgili, ligin ilk Siyahi genel menajeri kendini kendi için çok şey ifade ettiğini söyledi. hafife bir şey değil, dedi. “Bölgeyle birlikte gelen içeriğin farkındayım ama buna hazırım. başarılık, başarılı birilerinin takip etmesi için bazı işlemler yapılır.”

Grier, NHL’deki ilk kişi Siyah genel olsa da, ailesinde böyle bir pozisyona sahip ilk değil. Kardeşi Chris, 2016’dan beri NFL’nin Miami Dolphins rolünde.

Mike Grier, “Büyürken, kadro oluşturmanın özelliklerinden bahsettik” dedi. “Akşam futbol oynamak isterdim. Hokey isterler. Kesinlikle bana çok yardımcı oldular.”

Rangers’ın ön ofisinde ilerlemeden önce, Mike Grier Chicago için dört yılcü olarak ve iki yıl Devils için yardımcı antrenör olarak geçirdi. Futbol kariyerinde 1.060 maçta 162 gol ve 221 asist yaptı.

Grier, koçluğa giden eski bir kolej olan Bobby Grier’in oğlu olan Detroit’te doğum. Bobby, Boston College’a yardımcı olarak yardımcı olarak, atandığında, ailesini 4 yaş hokey oynamaya, Mike’ı devam ettirecekti. Bobby daha sonra Patriots’ta koç oldu.

1984’te Mike 9’da Sports Illustrated sezonda 227 gol için öne çıktı. Birkaç yıl, ağabeyi Chris’i futboluna kadar takip edin, Mike yerel Pop Warner liginin 120 kiloluk limitini aşmış ve hokeyde kaldı.

Gençlik hokeyinde, Grier’de, öldürülen ve mücadele eden kişilerden bir şekilde yararlanıcılar ve etkili etkilerler duyarlar. 2009’da günümüzün annesi Wendy, ona sözlerle değil etkinliklerle karşılamasını verirdi. “Pakı fileye koy” derdi.

O zamanlar BU erkek hokey koçu Jack Parker, Grier’i boyu yüzünden fark etti – 6 fit 1 inç ve 200 poundun üzerinde – ancak asistanlarından biri başka bir yetenekliydi.

77 diğer yardımcı Parker, “Takımdan sonra gelecek ekipten ya da gelecekler isterler” dedi. “Sadece bu tür bir kişiliğe.”

Grier, birinci sınıf için 250 libre’a yakın bir ağırlıkla geldi ve biraz bulanmadan hafif eğitimden, ağırlık ağır bir atış.

BÜ’de Grier ile birlikte olan ve Bruins asistanı olarak beş mutlu Mayıs yetiştirmeyi planlıyordu. “O reddedilmeyecekti.”

İkinci sınıfta – onun yanında Drury ” birinci sınıf sınıfydı ve en yakın arkadaş sistemlerinden – Grier 20 kilo daha hafifti ve gövde yağı 25’ten yüzde 12’ye düştü. 29 gol attı, zirvede berabere kaldı. tak, Amerikan birinci takımı seçildi ve BU’nun ulusal şampiyonluk maçına yardımcı oldu.

Grier, üniversitede bu konuda faydalı olduğunu söylediğini söyledi. Bir keresinde, Drury misilleme yaptı. Parker, “Dury’ye kızgınım, şiddetli kavgaya başlayacak, ta ki öğrenene kadar” dedi.

Grier 1993te dokuzuncu turda St. Louis tarafından taslak olarak yetiştirilmişti ve Çocuk için BU’ya dönmeye karar verdiğinde yol’ Edmonton’a devretti. Küçük sonra, yağlama ile anlaştı ve bir şekilde bir şekilde bir rol kontrolü olarak tanındı – ön kontrol yapmak ve bire bir savaşları gibi skorda görünmeyen görünüşte yaklaşan kişilerle ilgili bir adam.

Grier, oğul yapımıu Buffalo Sabres ile oynadı. Kariyeri, 2011 playofflarının ilk turunda Philadelphia’ya 7. Maçta bir yenilgiyle sona erdi. kredi… David Duprey/Associated Press

Hokeyin ince noktalarına etkisi bu ilgi yıllarını, yolların ve takım arkadaşının Grier’in bir gün koç veya genel olma potansiyeline sahip olduğunu söylemesine neden oldu.

Grier’in takımdaki iki maçında Buffalo Sabres’in kalecisi olan Ryan Miller, “Oyunu doğru şekilde oynadı ve harika bir şekilde oldu” dedi. “Buza planlanabilir bir şekilde hazırlanır ve hazırlanır.

günü Grier’e Sharks’tan ne tür bir oyun Salı soruldu. Cevap verdi: “İnatçı. Son derece. hızlı. Bu da sana kapak.” Aynı zamanda nasıl bir sağlık olsun da aynı şekilde bir aynıydı.

Edmonton’da altı sezonda Grier iki kez 20 gol attı. 1997’de Washington Capitals’ın birfazcısı olan Chris Simon’ın bir tartışmasında bir maçda kullananlar tarafından kullanılan ve üç kez manşetlere uzaklaştırıldığı için çıktılar.

2004’te Grier, Buffalo için kanatdu – Drury’nin ortaladığı bir çizgide sağ olarak. İkili başarılı oldu ve Miller’ın kalesinde, Sabers yemeği yarışmasına 2006 Doğu Konferansı’na yenilerek katıldı.

üç sezon geçirdi ve sonra iki oğlu sefer için Sabres’e tekrar döndü. Philadelphia’ya karşı 2011 play-off’larının ilk turunda 7. Oyunda, Grier’in eldiveninden ve Miller’ı çevredeki bir ilk periyot vuruşu Flyers’ı zafere taşıdı. Maçtan sonra Grier, misafir takımına giydirmesiyle birlikte davranmış ve deneyimlenmiş alana kadar ağladı.

Onun oğlunun maçı olduğunu kanıtladı, ancak hokeydeki kariyerinin sonuydu.

Parker, “Bence, görünüşte her açıdan iyi olduğu gibi aynı iş çıkarabilecekGM olarak gerçekten iyi olacak” dedi. “Ey bir yarışma. İnsanları ve hokeyi tanıyor. O klas bir hareket.”

Devamını Oku