HaberleR

WIMBLEDON, İngiltere — Ülkesi ve ilham kaynağı olan Tunus’ta Ons Jabeur, adını almıştır.

Cumartesi günükü Wimbledon single finaline giden ender ve yolundalı yolu pek çok karanlık ve zaman kötü amaçlı, İngiltere Club’ın Perşembesini yaydı.

Henman Tepesi’nde, Londra’da yaşanan Tunuslu bir aile olan Guizanlar, Jabeur’un Almanya’danjana Maria’yı 6-2, 3-6, 6-1’lik ilk Arap veya Afrikalı kadın, 1968’de Tatbiki Açıkken Grand Slam tekler finaline ulaşacak.

Eşi Zohaeir ve 4 yakınlarıoğulları ile Wimbledon’a ilk kez tarafından Ibtissem Guizani, “Kadınların başarılı olması, sporu çok önemli” dedi ve Jabeur ve Jabeur onuruna kırmızı giyindi. Tunus.

“Kendimizi Ons’ta görüyoruz” diye devam etti. “Bizi bununla gururlandırıyor ve gurur duyuyoruz.”

İkinci sıradaki Jabeur ve 103. sıradaki Maria, Merkez Kort’taki yarı final maçlarında tüm büyük tuvali kullanmışlardı: Yaklaşma atışlarını kesip fileye koşarken, sık sık ön sahadaki yemyeşil, az kullanılanlara cesaret ettiler; dövülmüş genel giderler; ya da okşayan ustaca düşmeden voleybolu.

Eski bir okuldu ama pek geçmedi ve kalabalık, tesadüf ve yenilikler açısından önemli değil, aynı zamanda gösterişleri nedeniyle de kükreme ve mtılarla karşılandı.

Genel olarak Jabeur, 12 beri kıyaslama yapıldığı Roger Federer’i anımsatan bir şekilde şut çekerken beğenilerinden beğenilenlerden. Feder gibi Jabeur da sadece topla oynamıyor. Sadece telleriyle değil, onunla oynuyor. Bir tenis topunun ayağının altından çıkane izin vermek ve hokkabazlık bölümünde de hızla ortaya çıkma.

Cumartesi günü finalde Elena Rybakina’yı görse olacağı Grand Slam karşılaşması şampiyonu Perşembe günü bir şovmen, ancak günkü zaferine iyi bir arkadaş Maria’yı unutacak kadar sarılmamıştı.

Zaferin ardından Jabeur’un olaya müdahale edip tek başına kalabalığı olaylarda etkinlikte ısrar etti. Maria’yı düzeltmeden tuttu ve düzeltmelerine onu tekrar sahaya çekti ve Maria’nın iki küçük çocuğu olan 34 yaşında bir anne olarak bu kabul etmek finale kendi kendine hedefle için kendi hedefle hedefini işaret etti.

Jabeur, sağ, rakibi ve iyi arkadaşı Tatjana Maria ile. kredi… Clive Brunskill/Getty Images

Jabeur, “Ben de dahil olmak üzere iki bebek sahibinden sonra geri dönen pek çok insan için çok ilham verici” dedi. “Bunu nasıl bir şeye hala inanamıyorum.”

27 Jabeur kendine inanmak için çok çalıştı. 2001 yılında üstlerde yer alan Tunuslu Selim Sfar dahil olmak üzere profesyonel kadın oyuncuları yetiştirmiş, herhangi bir zaman en büyük olanlar için hazır bir sıraya gelecekmiş bir yerde ve burada olacak.

Jabeur gençliğinden beri spor psikolog kullanan kişiler ve 20 sayısı çok fazla bir Fransız tenisçiler ve diğer sporcularla çalışan Sfar tarafından tanıtılan bir Fransız kadın olan erkeklerinden Maillard ile oğlu, verimli bir ilişki planlaması.

Jabeur, “Beni ilerletebilecek, doğru kişi için ve beni daha iyi tanıyacak mıyım,” dedi. “Her şey bağlantıyla ilgili. Harika bir iş çıkardık ve uzun bir yol kat eder.”

Maillard, favorilerden Jabeur’un ilk turda üzüldüğü bu yılki Fransa Açık’ta oldu. Ancak Jabeur, Wimbledon’da Maillard’ı onunla birlikte geri almayı uzun sürmeyi planlıyor. Geçen yıl ile finale ulaştığında Jae’den sonra, sonunda çimt tenisine aşık oldu ve Maillard’a “Ünvan için gerium” dedi.

Şimdi, o sadece bir maç kaç.

Maillard Perşembe günü Wimbledon’da “Birinin bunu söylemeye cesaret edip kabul etmeye cesaret etmesidir” dedi. “Ons önce utangaç bir genç kadındı. Emekle, kendini sorgulayarak, sürekli daha iyi tesisler ve çözümler arayarak olgunlaştı. Ruhu çok açık ve onu çok bir aile var. Onun için onun için içeride, onu her yerde yanında kabul eden bir kocası var ve bu da güçlü.”

Tunus’un sahil kasabası Ksar Hellal’de doğan Jabeur, yerelde ve yerel bir çevre kortlarda oynayan dört çocuklu bir ailede. Çok oyunculatik yetenekleri, futbol ve takım hentbolu gibi diğer spor dallarında onu cezbetmeye çalışan oyunculara sahip.

Jabeur, Kim Clijsters, Serena ya da Venus Williams gibi davrandı.

Açık şanslı şampiyonluğu 17 yaş Fransa’da Belçika ve Fransa’da eğitim gördü, ancak uzun süre aynı zamanda fitness eğitimi olan yoğun Karim Kamoun ile yaşamları Tunus’a geri döndü. Ülkeye derinden bağlı kalır.

Jabeur yakın bir röportajda, “Artık Tunus’ta futbol gibi, benim maçlarımı takip ediyor” dedi. “Ve bunu çok takdir ederek ve tenisin daha popüler hale geldiği takdir ediyorum. Her zaman eksik olan şey, nereden geliyor olunuyor, bunu üretimimize daha fazla beğenimiz gereken şeyler.”

Tunus’a uzanan uzunluğa bağlılığı, cumartesi günü finaldeki finaldeki Rybakina ile benzer. Moskova’da doğacak ve uzunina gelecek vaat eden bir Rus olarak kabul edilen Rybak’ta Moskova’da bir hazırlık olarak hazırlıklarına devam etmeye başlamaya başlayacak.

bir kendi cumhuriyeti olan, eskiliğini kendindenden bu yana birkaç üst düzey Rus oyuncuyu bünyesine kattı Rybakina gibi yeteneklere ve geniş sahip olmak büyük kapsamlı ve destekleyecek.

Wimbledon, Rusya’nın Rus ve Belaruslu oyuncuları bu yılkidan erkekler olsa da, yasak, Perşembe günü 2019 Wimbledon şampiyonu Simona’yı ezerek’ın ilk Grand Slam tekler finalisti olan 23 Rybakina için geçerli değil. Halep, 6-3, 6-3.

Rybak, “Uzun kaygısı için oynuyorum” diyerek, olimpiyatlarda ve Billie Jean King Cup takım seçiminde gösteri gösteriyi tasvir.

“Kazakistan’ı temsili arzulamak istiyorum” dedi. “Bana inandılar. Nasıl olacaktır hakkında daha fazla soru yok.”

Yüreğinde hala Rus’un tısladığı hissetmediği sorulduğunda Rybakina, “Hissetmek sizin için ne anlama geliyor? Karşımda, tenis oynuyorum, yani benim için sevinmekten zevk alıyorum. Buraya gelemeyenler için üzülüyorum ama burada en büyükte oynamaktan, zaman kazanmaktan ve geleceğinden en iyi antrenman yapacaksın.”

Devasa servisi, uzun menzili ve ağır eden temel gücü ile 17. seribaşı Rybakina Jabeur için zorlu bir engel olabilir. Bu, Açık havada iki oyuncu arasındayken Grand Slamlığı olmayan ne Rybakina olacak de Jabeur finale kadar teklerde bir ilk majör olacak ne finalini atlatmıştı.

Cumartesi günkü finali Müslüman olmak için Müslüman, Kurban Bayramı tatilini kutlamaya gün geliyor.

Jabeur, “Aslında en sevilen tatillerden biri olan o tatilde başarırsam, harika olacak” dedi.

Büyüyen Tunus hayranının bir parçası olan Guizanis, Cumartesi günü Henman Hill’e geri dönmeyi planlıyor.

İbtessem Guizani, “Ons ile birlikte kutlayacağız” dedi.

Devamını Oku