HaberleR

1998’de, Serena Williams ABD Açık’ta ilk single’ını görmekte, çok beyaz yüzünün bir çok beyaz oyuncuyu bitkisini tipikti.

O kalabalıktan beri, Queens’teki bu bu alanlarını bir şeyler hakkında herkes için daha fazla kişi yapıyor, burada artan çok sayıda kız, bazı etkinliklerde oynamaya ve kazanmaya devam eden, her yıl eğlenceye katılın.

Tenisin yüzü olarak ortaya çıkan Williams, ablası Venus ile birlikte tenisin çehresini.

Amerika Birleşik Devletleri Tenis Birliği oyuncu ve eğitim geliştirme genel müdürü Martin Blackman, “Bunu görmek harika bir duygu” dedi. “Bunu Serena ve Venüs’e Bağlıyorum. Anlatımı oynayamazlar.”

Blackman’ın, 1950’lerin gözdesi Althea Gibson’ı için Forest Hills, Queens’deki ABD Açık’a katıldı ve oğluna, üç kişiden biri Siyah hayrandan biri olduğunu söyledi. Blackman sonra bir hayran olarak, genelde ilk kez 20 yıl boyunca sayıda açık’a daha fazla Siyah seyir vardı, büyük bir Williams’lar sayesinde bir gibi şey yok. Blackman’ya daha sonra, Serena’nın 17 yaşında ilk büyük tekler oyunculuğu 1999’da oyuncu olarak gitti.

“O dönemdeki çalışma sahasındaki kullanım zamanına yönelik genç ve daha fazla kullanıcılı ve Afrikalı klinik kamplarımıza kullanım amaçlı” dedi. “Ve ortak nokta” Serena ve Venüs’ün ilham ve etkiydi.

Çeyrek yüzyılı bir aday, Serena ABD Açık’ı domine kazanan tekler şanslı ve dört tekler finaline iletildi; Venus ile iki çiftler şampiyonluğu; ve karışık çiftler şampiyonluğu. Ayrıca fazladan bir şekilde bir şekilde alevlendi.

Onun başlığı için, Sloane Stephens, Madison Keys, Naomi Osaka, Coco Gauff ve diğerleri gibi, oyun tutkusu Williams’ın canı gönülden dilemeyen karizması ateşlenen oyuncu oldu.

Çığır zaferler, şoke edici etkiler, heyecanlar ve heyecan verici deneyimler, heyecan verici yetenekler ve hepsi sona ermek içindi. Williams, Salı günü kullanıma yönelik olarak Vogue dergisi için bir kapaknde, ailesini büyütmek de dahil olmak üzere ilgilenir.

“ABD Açık’ı kazanma hedefiyle başlamakla başlamak” diye yazdı.

Bu hedefe ulaştı ve daha pek çok şey. Amerika’daki bocaladığı bir spor ucuzluyor, ulusun tenislerinin özlemlerinin telafisi taşıdı.

Williams, ilk tekler fuarında satışta Nicole Pratt’i yenerek ve üretimde ABD’de 16 yaşındaydı, saçında boncuklar vardı. Ancak Serena Williams olarak, Max Mirnyi ile karışık çiftler kazanarak bir şampiyonluk yaşadı.

Williams, 1999’da, finalde Martina Hingis’i yenerek ilk ABD Açık tek bayanlar şampiyonluğunu kazandı. kredi… Chang W. Lee/New York Times

45 Mirnyi, “O yaşta seçebiliyor ve atletizmini” diyebilir. “O topa vurma için onun geridönüşünde, kütüklerinin üzerinde üzerinde kaldım. Kelimenin tam aşındılar.”

Mirnyi’nin babası Nikolai, iki ay önce Wimbledon’da sevindirmekten sorumluydu. Serena’nın sorduğu Richard Williams’a ve birkaç gün içinde ikisi ilk karşılaşmalarını kazandılar. Mirnyi, onları durdurabilecek, Williams’ın saçlarından ve puanlarından sahaya verilecek cezalar için kullanılacaktır.

Mirnyi, “Boncuklar üzerinden puan kaybetmek, deyip gitmem” dedi. “Ve o sadece ‘Oh, sorun değil’ derdi. Ve öyleydi.”

Ama tekler şampiyonluğu onun göreviydi. 1999 ABD Açık’ta Arthur Ashe Stadyumu’ndaki finalde Martina Hingis’i yenerek, 1957 ve 1958 İlk ABD Açıkları, beş kişi kazanan Gibson’dan bu yana bir Grand Slam kazanan ilk Siyah kadın uğur geldi.

Kazanınca kalbine koydu ve “Aman Tanrım, kazandıman Tanrım” görüldü. Daha sonra Başkan Bill Clinton ve kızı Chelsea ile telefonla görüştü.

2001’de taraftarlar, Williams kardeş düellolarının, Venus Williams’ın ilk büyük bir finalde gördü. Ertesi yıl, Serena Williams Fransa Açık, Wimbledon ve ABD Açık’ta rövanş maçlarını ele geçirdi.

2008 ABD Açık şampiyonluğu için Jelena Jankovic’i hedefini altı yıl alacaktı ve bunu 2009’da Kim Clijsters ile tam nihai nihai görüşmeyi sonlandıran kortta bir alevlenme takibi. Williams, bir maç noktasında bir sorun olmaması için çağrılmıştı, ardından yan hakeme duyurusunda bulundu. Williams’a bir puan puan ve bu da maçı, karşılaşmayı kazanmaya devam eden sersem bir Clijsters’a verdi.

Williams, 2012’den üst üste üç şampiyonluk kazandı; 2015’te New York’a yenilmez görünerek girdi. Grand Slam’i kazanacaktım. Ancak baskı çok fazla olduğunu kanıtladı ve yarı finalde seribaşı olmayan bir İtalyan olan Roberta Vinci tarafından üzüldü.

Williams’ın oğlu ABD Açık’ın galibiyeti 2014’te Caroline Wozniacki’yi yenmesiyle geldi. kredi… Chang W. Lee/The New York Times

2018 Açık finalinde, Oaka’ya karşı, Williams ve koltuki Carlos Ramos arasında uzun ve aralıklı bir tartışma gölgelendi. Tartışma iki soruna yönelik olarak ortaya çıkan ve bir oyunu kaybetmesine ve şansına neden oldu ve bunlar arasında ilk unvanını almasına verdiniz.

Seyirciler kesinlikle Williams’ın alımlarıydı ve hala öyleler. USTA, Salı günü Williams’ın emekli maaşı saatlerinin 13.000’e kadar satıldığını söyledi. Çünkü böyle olduğu gibi, hayranlar tekrar tekrar ABD Açık akın olacak, çünkü Serena, Venüs ile birlikte Flushing’i ünlü, çığır bir siyah okul hakkında gideceği için gelecek olan kişilerden biri.

Devamını Oku