HaberleR

BROOKLINE, Mass. — ABD Açık, gidişinin en iyi golfçüleriyle oynamak için 72 delikli pota oğlu gününe kadar bekliyor. Ama sıkıcı belki de bu yılın ev işlerine değer bir zevk olarak, can sıkıcı koşullar – sert rüzgarlar, sert ve yeşillikler – Boston okullarını Country’da 24 erken erkenden ezilmeye ve ruhlarına karşı koşuya başlayın.

Nadir puanla bir puanın altında bir puanla, Cumartesi gününün özetini özetleyin. Sonunda, bu yılın en son golfçülerinden birkaçı, az bilinen isimlerle birlikte, bir golf sahasına karşı bir son turcümbüşü olarak hangi durumda olmak için bir araya geldiler, çekim içinde kaldılar. “tam bir canavar.”

Zalator’ın 67 puanlık turu, ona şampiyonluk için 4 puanın altında kaldı ve 68’in iki şut İngiltere’den Matthew Fitzpatrick ile birlikte kaldı. ABD Açık’ın oğlu şampiyonu Jon Rahm, turda geç bir fark çarçur olacak Zaalatoris ve Fitzpatrick’in bir vuruş gerisine düştü.

Rahm, ilk 13 delikte tökezleyen bir insanın toparlanarak 14. ve 17. kişiler arasında üç birdi yaptı. Bu onu şampiyonluk için 5’in taşıdı.

Ancak Rahm’ın 18. tee’den oyunundan, fairway’in sol üzerinden bir sığınağa girdi. Rahm’ın yüksek ağzını araştırmak, topunun kuma geri dönüşüyle ​​başarısız oldu. Bir tren yolu, ulaşım kolay 18. delikli önden aşağıya sığınak. Hataların raund Rahm’ın kötüuna bir oğlu getirdi: onu “sıraya düşüren ikili bir umacı.

Zalatoris, Cumartesi günü tartışman birkaç sistem tesisatı ve dört birdi ve sadece bir umacı ile 67 (-7) ile üç atış yaptı. 18. fairway’in 35 yarda sağındaki oğlun vuruşunu kötü bir şekilde kestiğinde, bir tribün ile başka bir yapı geçişindea indi.

Delikten 224 yarda yararlanamayacak, 18. yeşili geliştirmek ünlü mamut sığınağına bir demiri bağlamak için yeterli açıklığa uzunlamasına. Oradan, Zalatatoris kumdan dönen, cesur bir atış yaptı ve ardından altı metrelik bir atışlu atışu batırdı.

Zalator sadece 25 ünlü yarışmacı, büyük golf alanında ilk kez burada sezona yakın tarihte. Geçen ay, Justin Thomas’a karşı PGA maçı playoffunu kaybetti ve 2021 Masters Turnuvasında ikinci oldu. Ayrıca bu yılki Masters’ta ve 2020 ABD Açık’ta da tamamlandı.

Binbaşılardaki dar yenilgiler Zalatoris’in moralini bozmadı.

Bu yılki PGA maçından sonra “Bir tane eğitimi biliyorum” dedi. “An meselesi.”

Ancak Zalatoris Country Club’ın tabakları, onlarca yıllık tartışmalarına karşı kazanılmayacağını, sadece burada kalınacağını biliyor.

Cumartesi akşamı, Golf arena çok disiplin ve sabırsızlık dedi. “Oynadığım en zor golf sahasıydı. Burada birleştirmeyi çok kolay hale getiriyor. Elbette bunu genel olarak büyük şampiyonalarda yapabilirsiniz, ama özellikle bu şampiyonada.”

Zalatoris bir duraksadı, yolcu, sonra tekrarladı: “Özellikle bu.”

Zalatoris’i güçlü bir arka dokuz ile şapkalı, Country Club’da 2013 ABD Amatörünü kazanan Fitzpatrick’ti. Geçen ayki PGA’nın savaşında gün turuna çıkarken ikinciliği Fitzpatrick, ancak turunun geri kalanında kalanında atıldı.

LIV Golf Serisi için Hızlı Kılavuz


Kart 1 / 6

Yeni bir dizi. Suudi Arabistan tarafından finanse edilenler, gerçekleştirileceka yol turu yeni LIV Golf serisinde ilk kez gerçekleştirilecek. Ama bu ne? Kim oynuyor? Tüm bu şamata nedir ve onu nasıl izleyebilirsiniz? İşte tercihiniz:

LIV Golf nedir? Seri, Suudi Arabistan’ın egemen servet fonu tarafından finanse edilen yeni nihai bir profesyonel golf devresidir. Organizatörleri, yaklaşık bir asır en yüksek profesyonel golf Tour’a oyuncu PGA onu gücü bir alternatif olarak yüksekliği- olan umuyor.

Kim oynuyor? İlk LIV Golfündeki 48 oyuncu tam olarak golf kim olduğu ve spordaki Tiger Woods ve Rory McIlroy gibi en büyük isimlerin çoğu uzak duruyor. Ancak Phil Mickelson, Dustin Johnson ve Sergio García gibi büyük isimler eski büyük şampiyonlar vardı.

Oyuncuları nedir? LIV Golf donanımı, golf en zengin bölümleridir. İlk öğrencilerinin toplam cüzdanı 25 milyon do ve kazananın 4 milyon dolardı. Her etkinlikte oğlu sırayıa 120.000$ garanti. Bu, dokuzuncu trafik kabul edilebilir olmaları ve katılım ücretlerinin ödemelerinin üstünde.

PGA Tour, LIV Golf’ün yükselişine nasıl tepki verdi? PGA Tour, aylar önce, yenia tüm katılımcılarının, ihtiyaç duyduğundan sonra olaylara katılmamalarını engelleyebileceklerini ana geçeceğinin verdi. 9 Haziran’da LIV Golf oyuncuları arasından 17 PGA Tour üzerinden tüketicileri aldı.

Yeni turu nasıl gidebilirim? Yüksek profilli golfçülerine ve büyük para kaynaklarına, LIV Golf Amerika Birleşik Devletleri’nde henüz bir yayın olanakları sağlamadı ve dünyadaki daha az geniş hizmetlerinde gösterilecek. Amerika Birleşik Devletleri’nde, bu haftanın karşılaşması LIVGolf.com, YouTube ve Facebook’taki canlı yayınlar ile yapılacak.

27 yaşında ve dünya çapındaki küçük Fitnda 18. sırada yerzpatrick, yeşil’in önündeki genişleyen da kendini alan 18. sırada yer alıyor. Daha zor bir yalanı vardı ve öcü ile yetinmek zorunda kaldı.

Üçüncü rauntta yaklaşık iki saat kala, 1 numara ve oğlu Masters şampiyonu Scottie Scheffler’in oğlu rauntta gerçekten ele geçireceği ortaya çıktı. Par-5 cinselinci delikte 102 yarddan gelen bir kartal sayesinde, Scheffler için 10 delikle esin üç-altında ve altı-altındaydı.

Ancak Scheffler’in kısa, yokuş aşağı par-3 11. delikte olduğu söyleniyor tee vuruşu sahanın üzerinden uçarak bir tehlikeye girdi. Tıknaz bir çip ve deliği 25 fit yokuş aşağı yuvarlanan başka bir tehlikeli saha, çifte bir bogey’e yol açtı. Bir delikte iki kabartılmış talaş, Scheffler’e eşit bir doğum daha kaybettirdi. Muhtemelen bu, Scheffler’in lider panosununki tüneğinden gelen üç ardışık umacıdan ilki oldu.

Geçen haftaki açılış LIV Golfçüde sahada oynayan sadece iki golfçü, bu hafta sonunun oğlu iki raundu için kalifiye oldu. Dustin Johnson Cumartesi günü 71 par (bir-fazla) vurdu ve karşılaşma için iki-fazla. Richard Bland, 72. cumartesi günü şutunu çekti ve dörtlük oldu.

Açılış ikiın turundan sonra evlerine giden diğer 11 LIV serisi golfçü, Louis Oosthu’in altı üstü mükemmel değildi, Phil Mickelson’ın 11-üstü bitişi ile vurgulanan beyhude bir 83-over-pardı.

Bryson DeChambeau ve Patrick henüz bir LIV Golf oynamamış olsalar da, diziye adaydılar. Her ikisi de dünya çapında bir şekilde uygulanamayacak bir şekilde uygulanamayacak bu tip tedavi yöntemleri uygulanmayacaktır. DeChambeau Cumartesi günü 76 atış yaptı ve şu anda yarışmak için sekizinci sırada yer alır. Reed 75 atış yaptı ve yemek için üstü üstü.

Devamını Oku