HaberleR

Allyson Felix’in işi henüz bitmedi.

2021’de Tokyo Oyunları’nda pistten, Carl Lewis’i Olimpiyat durumu en iyi Amerikan atletizm sporcusu olmak için 11. maddisını kazanmıştı.

36 Felix’in, kanıtlanması gereken her şeyi kesinlikle kanıtlamıştı. Sözlerinin hamile sporcular için yaygınlaştırılmasına yol açabileceğini. 32 yaşında acilen kızı Camryn’i doğduktan sonra Olimpiyat podna dönebileceğini söyledi. O Madalyaları kendi markasının ayakkabılarıyla kazanılabilir.

Tokyo’dan sonra,sivri uçlarınık, yıllarının yıllarına geçiş yapacak gibi olacak.

Ama bu Allyson Felix.

Geriye kutlanacak bir şey kalacak, birkaç 400 metrelik zafer turunda atılacak. Nisan ayının zaferini sosyal medyadan duyurdu. “Oğlum bir yardımla, yardıma beni yardım eden spora vedan yardım etmek istiyorum” diye yazdı.

Bu sonu, bu kutlamaya ABD açık hava ulusal şampiyonaları ile ciddi bir şekilde başlayacak ve yarın gerçekleşecek olan şey planı gibi giderse, Temmuz’da yapılacak olan Dünya etkinliği ile yarışma ilk kez düzenlenecek. ABD’nin uygun bir final deplasmanında, Koçu Bob Kersee söyledi.

Çarşamba sabahı Felix, pist en büyük taahhüdünü açıkladı. Şu Stef Strack tarafından kullanılan ve genç kadın sporcuları profesyonel spor yapanlar ve sağlıklı yaşam, beslenme ve olan sporcularla ve tüketicilere yönelik bir üreticilik şirketi Voice in Sport’un ve yönetim kurulu üyesidir.

Allyson Felix, kızı Camryn ile ve Stef Strack, kızı Siena ile birlikte. kredi… Christopher Malcolm, Sporda Ses

Eski bir Nike idaresi olan Strack, “İki de mevcut sistemlerde, bazı başarılı, bazıları bazıla yardımcı projelerimiz” dedi. “Ve düşünülebilecek tasarım zamanlarının fikri fikri birleştik.”

The New York Times ile son ulusal ve dünya şampiyonluk yarışlarından önce tahminda Felix’in avantajını nasıl kontrol etmenize karar vermeden, platformun gücünü nasıl geliştireceğini ve ne tür bir mirası sürdürdüğünü anlattı.

Bu röportaj, netlik için kısaltıldı ve düzenlendi.

Tokyo Oyunlarında iki Madalya Olimpiyatı daha kazandıktan sonra bir sezon daha yapmaya karar verdiniz mi? Karar süreci nasıldı?

Aslında tesisten daha zordu. Oğlum olimpiyatlarım olmuştur ama bir sezon daha fazla yaşamak için ömrüm yoktu. Pek çok insan, “Ah, evde, Oregon’da kendi ge çeştirmek olacak” dedi. Ve bu kulağa gerçekten harika olacak, ama hedefte çok yorgunum ve içinde giyilecek. Daha önce bu duyguyu hiç yaşamamıştım. bir kavga olsa, ömrüm kadar.

Ama koçumla konuşuyordum ve o, “Bence gerçekten son bir tur yapmalısın ve biraz eğlenmelisin” dedi.

yanlış eğlenebilir mi? Çizgiye bakabilirliği geliştirebilir misiniz?

Daha önce hiç gerçekten yavaşlamadım. O yıl için hedeflenmiş olsun, onun zamanına odaklanmadım. Ve sadece takdir etmek ve zevk almak için – seyahatin kazanabileceği ve olabileceği gibi kazanç elde etmek ve kazanıp kazanmama konusunda emin olmak için gerçekten zaman ayırmayı başarmak. Yani bu kısım benim için çok farklı bir deneyim. Çok zor oldu. Bu bir odaklanmayı tamamlamayı gözden geçirmeye çalışmak için bu kadar.

Felix, Tokyo’da 4×400 metre yarış yarışında koşuyor, oğul yarışı. kredi… Doug Mills/New York Times

Pist dışında, kadın sporcuların ve sporcuların yarışmasında bir savunucusu oldunuz. Amaca yönelik, sesinizi ve platformunuzu rahat hissetmenin bir yolculuk olduğunu söylediniz. Nasıl lisans başladınız?

başlangıçta iyim bir yere hiç gitmedim. Gerçekten çok korkmuştum. Kızımın içindeyken niken bu olacak olan, CU’dan gelenk ve parça ve op-ed yapmak için geri devam etmeyim.

Sanırım bir çocuğu, küçük yaşta küçük kızdan yeni olmak, orada ona küçük şey, bunu yapmak zorundaymışım gibi. Sonuçları ne olacağı, geleceğine dair tahminde bulunulduğuna inanılıyor.

senin New York Times Görüş Yönetimi Yeni için annelik korumasının ayrıntılarıyla Mayıs 2019’da yayınlandı. Nike, Ağustos’u yeni politikalarını değiştirip spor şirketini yeni politikalarını oluşturdu. Sporcu dostlarınızdan bu tür yaygın bir makine ve imal etmek için kullanılır mı?

Yapmam gerekeni ve yaptırmayı yapmak. Bir yarışta ve daha sonra birkaç dakikamla yarıştığım bir kişiyle karşılaşıyormuşsun ve bir hikayeyi ya da bir başka her şeyi detaylandırıyor. Ve bu aklı başımdan alıyorum çünkü ben, vay be, işlerin bu kadar çabuk değişeceğini hiç düşünmemiştim. O anları hiç düşünmemiştim, örneğini ummama 16, bu karşılaştırma bir şeylerini düşünmeyi düşünüyorum.

Felix, Aralık 2021’de Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile konuşuyor. kredi… Jim Watson/Agence France-Presse — Getty Images

O beri, bir şirketle şirketle arkadaşlıklar kurdunuz ve şirketinizi kurdunuz. Diyor . Şimdi kiminle çalışacağınıza nasıl karar veriyorsunuz?

Nike ile olan her şeyden sonra, sadece gerçek anlamda gerçekleri yansıtmak. Her şey hakkında gerçekli olmak istedim. Bu, ilgilendiğim bir şeysa, ilgilenmiyor. Bu yere kesinlikle uzun zamanımı aldı ve çok şey vardı, ama şu anda bulunduğum yer orası.

Platformumun kazanımını ve satışını geliştirmek ve bunları kullanmaktan faydalanmaktan ve faydalanmaktan gerçekten faydalanmak istiyorum.

En büyük yeni günlerinizden biri – ve zamanlarınızdan biri – bu sabahlarınızdan, sizi duyurduğunuzla duyuruydular. Sporda Ses . Organizasyona bu kadar büyük bir şekilde katılmaya nasıl karar verdiniz?

Genç kızlarımızın daha sağlıklı olmalarını ve ruh sağlıklarına ve beslenmelerine sağlıklı bir şekilde odaklanabilmeleri için kaynaklara sahip olmalarını istiyorum. Büyürken düşünmek, sanki bu tür bir amaç.m çok heyecanlanırdım. Sanırım anne çok zevkli olabilir çünkü bence burada çocuk çocuklarını doğru sokmak amaçlı ve bu kafadan yola ve zor olabilir. Ve bence bu gerçek bir değiştirecek.

Şimdi onu daha fazla fazla, gençlerin bir etki yaratmak, seslerini kullanmaktan faydalanmaktan bahsedeceğiz. Ve şimdi bir akıl hocası ve yönetim kurulu üyesi olarak yer almak için çok daha fazla zamanım var.

Felix, 2004 yılında ABD Olimpiyat takımını teslim ettikten sonra. kredi… Vincent Laforet/The New York Times
Allyson Felix, 2021’de Attizm ABD Olimpiyat Denemelerinde. kredi… Chang W. Lee/The New York Times

Bize kariyeriniz boyunca size yardmc olan mentorluktan birazdan bahsedin.

Jackie Joyner-Kersee, kariyerimin her şeyi akılda tutmayı başarabildim. O benim koçumun kızı ve küçük yaşta bana hocalığı yapmaya 19 yaşındayken. “ona atletizm” göstermek, ancak bununla bir örnek ve beni önemsemek için – ve sadece pistte nasıl değildir, bir insan olarak – bu aynı sayılır ve kaldı. ben.

Utangaç bir kızken’nin görünümünde olan beni gidişimi gördü. Onun adımında Jackie’ye güvenebilirim. Adamı onu arayabilirim. Tüm hamileliği, tüm oyuncakları zamanları, onu benim o zaman ve “Neler Olmadığı” gibi.

Bana bunu başkası için nasıl tasarlanmış öğretti.

Sizin gibi biri pistten “miras” satın alma çokça ortalıkta dolanıyor. Mirasınızın ne olmasını istiyorsunuz?

Her zaman “Ah bular ya da bu ya da bu” gibi mutlu yaşamak ve oğlu birkaç yıl bunu yaşamak. Bir satış oyununa çalışmaktan, onun her yerinden faydalanmaktan daha iyi olmaktan ve gerçekten insanlar için bir kalbe sahip olduğundan.

Sesi o kadar yüksek olmayanlar için çalışmak, amaç meselesi bu. En çok gurur verici şey bu, en anlamlı olan bu ve günün sonunda en önemli şey bu.

Devamını Oku