HaberleR

Sue Bird çıkış pasını yakalarken sahaya yukarıya bakar. Seattle Storm takım arkadaşı Natasha Howard, Bird geçişte hücumu çalıştırırken başladığı gibi, geniş bir alıcı gibi geçen. Howard, nasıl yapıldığını açıklamış olduğunu açıkladı. Kuş onu giydireceği gibi onu. Sadece nasıl oldu.

Kuş şeride kayarak bir savunmacı dikkat çekti. doğru, bakmadan, topun üstünden attı ve Howard’ın avuçlarına doğru.

Şimdi Liberty’de olan Howard, “Sue bana pas verdiğinde, onu zaman onun için hazırla” dedi. Şunları ekledi: “Tam orada, sanki: ‘Vay, tamam, Sue. Kafanın arkasındaki gözlerin var.”

Kuş, Storm’da atılan 19 sezondaki pasları favori asistleri arasında sayıyor. seçimn seçim çok sayıda pas var: Bird WNBA’nın asistlerde kariyer lideri.

En sevdiği asistini seçmeye göre, “Biraz Yağmur Adam beynim var, bir saniye” demişti. Bir saniye sonra, 2018’de Howard’a bakmadan geçişi ve 2003 All-Star Oyununda sondaki Lauren Jackson’a iki arada geçişi uygulandı. Bitirmemişti.

“Ah, Lauren için bir tane daha var,” dedi Bird. “Minnesota’ya karşı playofflardaydı. Sanirim 2012 ve 3 gerideydik. 3’e kullanılmış ve hiçbir şekilde bir asist değildi, ama mükemmel bir oyun sergiledik. Lauren’a vurdum. Şut dikkat çekiyor.”

Bunlar Bird’ün itibarını oluşturmuş gibi görünenlerdir. Kuş, “Harika bir pasın zamanlama, pas geçirmekten her şeyi geçirmek zorunda kalmasıdır” dedi.

41 Bird, WNBA kariyerinin bitimin birkaç hafta kaldı. Haziran’da, tamamlanacak bir şekilde, yarım ay sonra açıklanır. 2021 yılının sonunda taraftarlar “bir yıl daha!” diye slogan attı. duygusal bir Bird’de sezon dışında aylarca sosyal medyada ve hashtag’lerle kampanyaları sürdürdü. Ocak ayında Bird gönderisinde yazıyordu. bir uçuş ve “Tamam” yazdı.

Özgeçmişinde bir sezon daha yer vardı, ama zar zor. 13 kez All-Star oldu ve dört şampiyonluk kazandı. Beş yıl önce Ticha Penicheiro’nun 2.599 asist rekorunu sezon ve şimdi lig rekoru olan 578 müsabaka 3.222 normal asist var.

Asistlerin piyasasıyla Kuş bir pasör olarak geliştirmek.

Kuş, “Ara sıra gelinlik olabilir” dedi. “Ara sıra savunmayı gözden kaçırmak zorundasın, ama için onun zamanını savunmayı ve o kişi bulabilmek için bir yolda ilerlemekte olanla ilgili.

Bird, 2017’de Washington Mystics’e karşı kariyer asist rekorunu kırıldı. Kredi… Getty Images aracılığıyla Ned Dishman/NBAE

“Yaşlan boyunca kesinlikle bakmamayı daha çok tasarımdan ve bugünlerde tasarlanmada Magic Johnson’ın kendisinden olduğu gibiyene çalışamam. Gerçekten tek defansı gözden geçirmeye çalışıyorum. Sadece inanamayacağın başka bir düşündüğünü düşünmeyi düşünmeyi deneyebilir misin.”

Başka bir oyuncu herhangi bir yıl, topu doğru doğru, doğru yerde olan her yıllığıyla mükemmel olan, mükemmel bir saha geneli, ligin ile ve ile, tarihi ve bugünü kadar sınırlı mümkün. on yıl sonra on yıl.

Elias Sports’a göre Bird’ün 161 pasını kovaya çeviren Crystal Langhorne, “Ey bir WNBA” dedi. Büro. “Artık orada olmayacak bir lig çılgınca olacak. Dava prototipi.”

Bird, bu türiltifatlarının hissedilmediğinin, iyi ve ayrılabilirliğini duyduğunu söyledi.

Benden ne bekleyeceksin onu zaman geçirebilirdin, dedi Bird. “Herkes bir fırtına getireceklerini hayal edecekler. Bu yolda hayal etmek için biraz zor çünkü 20 yıldır orada.”

Bird, WNBA’ya genel seçim olarak 2002 draftında en iyi seçim olarak girdi olarak ve Connecticut’taki iki NCAA kadın basketbol şampiyonasının ardından Seattle’a büyük beklentiler taşıdı.

İlk profesyonel asistini şu anda Arizona’da kadın basketbol koçu olan Adia Barnes’a yaptı. 45 yıl Barnes devamına en son 12 yıl boyunca devam etti.

Barnes, Bird’ün ilk asistinden gülerek, “Bunu olacakum” dedi. “Atışı ben yaptım, bu iyi bir şeydi. Hatırlamıyorum ama benim gibi davranabilirsin. Sesini yap lütfen.”

Soldan: Bird, Lauren Jackson, Adia Barnes ve Betty Lennox, 2004’te Charlotte Sting’e karşı bir yarışmayla gerçekleşti. Bird, Barnes’a ilk profesyonel asistini yaptı. Kredi… Getty Images aracılığıyla Jeff Reinking/NBAE

Barnes, üretebilirliğini en iyi yapabilir. Çiftlikte yolda kaldı.

“O sadece gerçek bir oyundu ve bence Sue’yu ayırıcı şey, o bir amaç, onunla uğraşmak istemekle uğraşmaktır.”

Barnes, dinamik bir pick-and-roll ikilisi gelen Bird ve Jackson ile 2004’te bir şampiyonluk kazandı ve Bird ve Jackson 2010’da bir şampiyonluk daha kazandı. Savunmaları yönlendirmeler. Bir defans Jackson, dikkatin eğilirse Bird 3’ü gömebilirdi. Top zamanında geldi.

Barnes, “Buna gerçekten yardım etmeye bir yolu yoktu” dedi. “Koruması çok, çok zordu ve aileden hoşlananlar.”

Bird, birdüşmanın ne zaman açıklar ve oldular onun zaman açıklamış olduğu.

Bird, “Her zaman açısından bir şekilde hareket ediyorsun, benzer şekilde bir şekilde görünüyor” dedi. “Açıçı, bir oyunda olma durumunda, bu çok hızlı hareket etmen ya da acilen bir şeyler yapman gerekmiyor, ama bence böyle bir vizyona sahipken zaman bu şekilde oluyor.

Takım denenmiş, araştırmak için Bird’ün klasörler ve defterler okullarını fark ederdi. Howard, “Bunu nasıl araştırmanıza ihtiyacınızı araştırın” dedi. “Sadece yapıyor.”

Langhorne, Bird’den ilham alan güvenden bir pas geçmiş olduğunu söyledi. İşte oyunun en iyilerinden biri, top ona emanet etmek ve doğru oyunu yapmak.

“3’lerim üzerinde ve o kadar emin olmadığımda bile, Sue’nun bana geri döndüğünü bilseydim, ‘Oh, evet, dedim dedim. Langhorne, bunu size bir nedenden dolayı verebilir” dedi. “Ki bunu daha önce hiç yüksek sesle söylemedim bile.”

Sakatlıklar, Jackson’ı 2012’de WNBA’dan ayırmaya zorladı. Bird, bir diğer partnerini Seattle’ın 2016’da ilk genel seçicile başka bir Connecticut türü olan Stewart’ta buldu. İkisi 2018 ve 2020’de şampiyonluklar kazandı.

Bird, 2020’de Breanna Stewart ile “mücadeleyi haklı çıkarınız. Kredi… New York Times için Octavio Jones

Stewart, “Bazen’den bile önce burada olması gerekir” dedi. “Topu kabul edilebilir veya hangi pasın geçlerinin geleceğini bilir.

Bird, 2012’de emekli olan Peniro ve Chicago’da keyifle seyreden Courtney Vandersloo’nun içinde olduğu için “gerçekten gökyüzü” en çok söylenen oyunlardandır. Vandersloot’un üyeleri Lindsay Whalen’i açısından WNBA’nın kariyerist olarak kullanımıdır. Bird’ü bağlamaya en yakın aktif oyuncu ve hala 800’den fazla asist uzak.

Bird, 2017′ Carolyn Swords’ın rekorda 2.600 asistle Penicheiro’nun kırılmasını.

“Aslında güzel bir kaç pas oldu ve bunu hak ediyor. Rekorlar rekork için ve eğer biri sizin kırarsanızı kuş gibi bir oyuncuiro” dedi Peniche.

“Herkes Sue’yu sever” diye ekledi. “Eğer o bir göte, ona karşı çıkmak ve bunu ona yapıştırmaya çalışmak daha kolay olurdu, ama o çok fazla ve ben de öyleyim.”

Bird’den bir asist safra hatırlanması gereken bir an. Elias’a göre 13 oyuncu Bird’den bir asist aldı. Listede, Bird’ü giyerken en sevdiği kişilerden biri ile karşı takım savunma olarak savunmak gibi bir olan bir yarışmacı olarak tetikte ile karşı karşıya kalmak ve WNBA’nın oyuncularının biri tarafından oynanmak gibi tatsız bir olan bir yarışmacı olarak tetikte devam etmek Courtney Paris de var.

Paris, “Yardıma hazırn an, toplanarak götürülmek için en küçük okula giderken” dedi.

Kuş, ligde her şeyi başardığını söylüyor. Kredi… AJ Olmscheid/Associated Press

Paris, 2018’de Storm’a iki kişilik, oyunculuk kariyeri için sık sık oynamadı. Paris, Bird’den geçen pasın yüzünden ya da nasıl gol attığını hatırlamıyordu, diziden heyecan duyduğunudu.

Paris, “Daha genç bir oyuncuyken onu izlemekten tam bir daire andı” dedi.

2009’da Seattle’da forma giyen Kuş kulübünün tek asist üyesi Ashley Walker da benzer şekilde tasarlanmıştır.

Walker, “Öncülerden biri” dedi. “İnsanların harika bir şekilde tasarladığı biri ve bunu büyük bir zarafetle yaptı. Ve bu deneyimin bir olabilen her şey harika ve aslında “Sue Bird’den bir geçmişm” deme oluyor. Ne yaptın?”

Bird, sezonda da imalatları asistlerle damgasını vurdu. 2004 Batı konferansında Sacramento’ya karşı rekor rekoru 14 asistle playoff rekoru kırdı, sonra Las Vegas’a karşı 2020 finallerinin 1. maçında 16 asistleu kırıldı. Vandersloot, geçen yıl Connecticut’a karşı 18 asistle bu sezon rekorunu kırıldı.

Bölüm, WNBA’nın en kariyerlerinden birini kapatıyor. Kuş, ligde her şeyi başardığını ve şutunu attığını söyledi.

“Buradaki kolay benzetme, NBA’de herkesin peşinden koşar mı?” dedi Michael Jordan “Çünkü Michael Jordan tam bir kariyer yaptı. Altı para kazandı. cebir standart oldu. Ligimizde, lige içinde bu kesinlikle yoktu.”

Devam etti: “İzlenecek gerçek bir yolu yoktu, çünkü henüz kimsede olmayan 20 yıllık kariyere sahip değildi. Bu nedenle gerçekten ne şansı elde etmeyi ve şimdi burada sahip olan tüm şampiyonluklarla oturmaktan memnun kaldım.”

Şimdi genç bir oyuncu – örnek olarak Dallas Wings’ Ogunbowale adlı Bird – Maya Taurasi gibiten kariyerlerindeki kilometre taşlarını modelleyebilirler.

Pek fazla birim Bird’ün şanlı kariyerine bakacak.

Bird, “Sizi bu şekilde motive eden bir şey olduğunu düşünüyorum ama aynı zamanda kendi yolunuzu çizerken bundan da satın aldım” dedi. “Ben mühlet değilim. Belki kovalayacak bir olması daha iyidir. Belki daha fazla baskı vardır.”

Kredi… The New York Times için Lindsey Wasson

Devamını Oku