HaberleR

Türkiye Golf Federasyonu 5. Olağan Genel Şurası ve 8. Mali Genel Şurasında tek aday olarak seçime giren Yıldırım Demirören, kullanılan 98 oydan 81 geçerli oyu alarak yine başkanlığa seçildi.

Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Teşkilat Lideri Bünyamin Bozgeyik ve Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir’in de katıldığı genel şura JW Marriott Otel’de yapıldı.

Ahmet Ağaoğlu: “Alışık olmadığımız bir süreç yaşadık”

Genel konseyinde konuşan mevcut Lider Ahmet Ağaoğlu, 21 yıldır bu misyonu yapmaktan ve uzun bir müddet golseverlere hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Ülke sporunda pandemi nedeniyle hiç beklemediğimiz, alışık olmadığımız bir süreç yaşadık. Olimpiyatların ertelenmesiyle misyon sürelerimiz de uzamış oldu. 21 sene insan hayatında çok uzun bir mühlet. Golf üzere son derece etik spor ahlakına sahip, olimpik ruhu taşıyan bir toplulukta bu müddet göz açıp kapayıncaya kadar geçti.” diye konuştu.

Ağaoğlu, golf topluluğundaki herkesin bu vazifede kendisine yardımcı olduklarını belirterek, “2000 yılından bugüne kadar bu misyonu omuzlarımızda taşıdıysak topluluğun bunda hissesi fazla. Hiçbir idarenin topluluk takviyesi olmadan süreci muvaffakiyetle yönetmesi mümkün değildir.” sözlerini kullandı.

Ağaoğlu, yeni idareye muvaffakiyetler dileyerek golf topluluğuna teşekkür etti.


Demirören: “Hedefimiz olimpiyatlarda yarışan, madalya kovalayan sportmenler yetiştirmek”

Bugünkü genel heyet ile golf sporunda yeni bir periyot başlattıklarını söz eden yeni Lider Yıldırım Demirören de “Ben ve arkadaşlarım golfü tüm ülkeye yaymak, lisanslı sportmen sayısını artırmak, bayanlarımızı golfe çekmek, ve en kıymetlisi gençlere golfü sevdirmek maksadıyla yola çıktık. En büyük amacımız olimpiyatlarda yarışan, madalya kovalayan atletler yetiştirmek.” dedi.

Güzel Türkiye’yi ve golfü dünyaya tanıtmak için tezli ve bir o kadar da umutlu olduklarını vurgulayan Demirören, şöyle devam etti:


“Ağaoğlu liderin yadsınamaz bir emeği var”

“İddialıyız zira biz bu sporun içinden geliyoruz. Hem ben hem de idare şurasındaki arkadaşlarım sıkıntıları biliyoruz. Tesisleşmeden altyapıya, antrenör eğitiminden tertibe projelerimiz hazır. Kısa ve uzun vadede hepsini hayata geçireceğiz. Umutluyuz zira büyük golf ailesinin dayanağının ardımızda olduğunu uygun biliyoruz. Genel şuraya tek liste ile girmek bunun en hoş delili. Bu takviyesi boşa çıkarmamak için elimizden ne geliyorsa ortaya koyacağımızdan kuşkunuz olmasın. Sevgili golf ailesi, huzurlarınızda Sayın Lider Ahmet Ağaoğlu’na şükranlarımı sunarım. 21 yıldır sürdürdüğü başkanlığı sırasında Türk golfüne çok kıymetli katkılar sağladı. Golfün ülkemizde bu kadar sevilmesi ve benimsenmesinde Ağaoğlu liderin yadsınamaz bir emeği var.”

“Büyük golf ailesinin ferdi olmaktan gurur duyuyorum”

İvedilikle çözülmesi gereken sıkıntıların ve değerlendirecekleri fırsatların bulunduğunu belirten Demirören, “Klasis Golf Kulübü problemi ve devralacağımız mali yük bunların başında geliyor. Kulüpler ortasında irtibatı ve dostluğu geliştirmek de bir diğer önceliğimiz. Ulaşılabilir bir federasyon olacağımızdan, her sorunun üzerine şeffaf bir biçimde gideceğimizden, ‘ben değil biz’ diyeceğimizden kuşkunuz olmasın. Büyük golf ailesinin ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Ben ve arkadaşlarıma gösterdiğiniz teveccühe teşekkür ederim. Yeni devir hepimize iyi uğurlu olsun.” sözlerini kullandı.

Özdemir: “Golfte de yalnız Türkiye’de değil dünyada da sesimizi duyuracağımıza inanıyorum”

TFF Lideri Nihat Özdemir, bir golfçü olarak Ahmet Ağaoğlu’na teşekkür ettiğini belirterek, “21 yıl başkanlığı yürüttü az bir yıl değil zira kendisi 60 küsur yaşında hayatının üçte birini golf federasyonu lideri olarak yaptı, golfe çok büyük emekleri geçti. Ben de yakın bir vakitte 5 yıl önce başladım, yalnız bizler değil tabi altyapısıyla gençlere çok sevdirmemiz gereken bir spor kolu.” dedi.

Özdemir, Türkiye’de çok kıymetli golf alanlarının yapıldığına işaret ederek, “Biz golfte Türkiye olarak altyapıda alanlarımız olarak sahiden değerli yatırımlar yaptık. Antalya’sı İzmir’i, İstanbul, Ankara, Samsun, birçok vilayetimizde çok kıymetli golf alanları var. Bugün Belek’teki golf alanları yalnız Türkiye’de değil dünyadaki her golfçü tarafından konuşuluyor, biliniyor ve burada golf oynama istekleri var. Onun için Sayın Ahmet Ağaoğlu’na hakikaten teşekkür ederim.” sözlerini kullandı.

Yeni lider Yıldırım Demirören’in düzgün bir takım kurduğunu lisana getiren Özdemir, şöyle konuştu:

“Onlara da muvaffakiyetler diliyorum. İnanıyorum ki Sayın Yıldırım Demirören’in periyodunda Türkiye’de golf çok kıymetli derecede bir ilerleme sağlayacaktır. İdare heyetine baktığımız vakit hakikaten biri birinden çok değerli, golfü oynayan, seven ve inşallah kıymetli derecede golf federasyonu için vakit ayıracak arkadaşlardan bir idare. Oy birliğiyle ve tek listeyle de seçildiler kendilerini tebrik ediyorum. Bu halde golfte de yalnız Türkiye’de değil dünyada da sesimizi duyuracağımıza inanıyorum.”

Federasyon bütçesi ve kontrol şurası raporlarının ibra edilmesinin akabinde oy kullanma sürecine geçildi. Genel şuraya 113 delege katılırken, Yıldırım Demirören, kullanılan 98 oydan 81 geçerli oyu alarak yine başkanlığa seçildi, 13 oy geçersiz, 4 oy da boş sayıldı.

Demirören, idaresinde şu isimler bulunuyor:

“Mehmet Dora, Mehmet Ziylan, İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, Ali Özdoğan, Murat Karaduman, İlker Erdoğan, Recep Turan, Mustafa Cihat Arslan, Yasin Akkanat, Gürkan Demirkesen, Ali Köse, Atilla Hasan Akıncı, Abdullah Hazar, Orhan Hallik.”

Devamını Oku