HaberleR

İki kez son şampiyon olan Tampa Bay Lightning ile ilk karşı karşıyanana ve playoff için iki turunun birinden karşılayabilmesi için kullanıma uygunların için, Rangers’ın her zaman bir kozu vardı. cebinde: Fortress Madison Square Garden.

Şimşek’in Doğu konferans finallerini eşitlemesine izin vermek için Tampa’da iki maçtakten sonra bile, Ranger’ın 5. Oyuna kavuşunda sarsılmaz bir güvenilebilirland. tek mağlubiyetini Pittsburgh Penguins’e karşı ilk maçında üçlü yükseltmeda aldı.

Şimşek, Perşembe gecesi Bahçe’de 3-1’lik bir zaferle sihri sonlandırdığında, bu bir zafer darbesiydi. Steven Stamkos, Nikita Kucherov ve Ondrej Palat’tan oluşan üçlü güçten değil, aynı zamanda iç içe olan çünkü Tampa’nın golleri şut gibi bir savunma alanından geldi.

Rangers geceye umutla başladı. Göreceli değer arenalarından enerjiyle dolup taşan ikili, açılıştan itibaren Tampa’da eksik olan bir merkez ve canlılıkla çalışacaklar. Temposu hızlıydı ve ilk periyot serbest dolaşımlı ve penaltısız geçti.

Açıkça üstün olan Rangers için endişe verici bir şekilde, aynı anda golsüzdü. New York sekiz el ateş etti ve Şimşek kalecisi Andrei Vasilevskiy hepsini kurtardı. Meslektaşı Igor Shesterkin’den sadece üç kişiyle ulaşımı istendi. Ve bu, ilk dört müsabaka 153-127 yenilen bir Rangersdan geldi.

(98002) Şimşek, erken dönemde iki kez defans şampiyonlara daha az ve daha çok bu duruma sahip olmuş bir takımıa benziyordu. Şimşek ucunda bir karşı karşıya gelmeden onun yerinde (ve burada biri), çünkü Kolcular’ın hücuma geçtiği bir yerinde onun yerindeydi.

Ama gol atmadığın zaman hakkında bir şey okuma. Rangers’ın ikinci periyodun 10:29’unda değil, bütün genelden yaygın. Defans Ryangren, serideki ilk ve playoffların ikinci golünü için gereken olan tahtaların yanından spekülatif bir atışla attı. Bunun yerine içeri girdi.

Ama New York ilk kanının oyununu açacağını tahmin ediyorsa, yanılıyordu. Tek gollü bir kurşun, Bahçe’de bile ince bir kamış gibi. Tampa Bay’in yanıtı saniyenin 17:34’ünde geldi ve bir şekilde daha olası olabilir.

Savunmacı Mikhail Sergachev playofflardaki ilk golünü attı. O da yardımsızdı: en az üç Ranger’ı ve ayrıca Lightning’den Corey Perry’yi ve en nihayetinde herhangi bir şeyemeyen Shesterkin’i yapamayan kişilerden bahseden mavi hattan yüksek bir atış.

Skoru eşitlemenin yanı sıra, Rangers’ın üstünlüğünü de parçaladılar. İkinci periyodun şut farkı kapandı ve onu iki kaleci de 16 atışta tam 15’er kurtarış yaptı.

Çılgın çocuk periyotta, iki taraf da dosyalarından ve küçük hatalarından yararlanmayı oğlunda başaramadı ve birkaç itip kakma okulna da yol açtı.

Saat 1:50’ye kala Tampa, büyük olan Sergachev’in mavi çizginin hemen içinden pakı trafikten geçirmesi ve Palat’ın onu eve yönlendirmesiyle de grâce’i gerçekleştirdi. Bu, zaten bir daha fazla yükseltmeye yönelik bir bahçeye alışmaları, Brandon emdi ve Tampa’nın boş net golünü eklemesine yönelik oyunu bitiriyor.

Yıldırım kaptanı Steven Stamkos, solda, Rangers kanat kanadı Alexis Lafrenière ile 5. Maçın son tartışması Kredi … Adam Hunger/Associated Press

Bir vaka Bu serinin onun için Yıldırım’e doğru daha da eğilebilirdi.

1. Rangers’ın 6-2 Oyun ve Şimşek’in bir önceki turda Florida Panthers’ı süpürmelerinin bir hafta sonra paslıyle etkili bir boğuşmaydı.

Rangers, evinde 2. Maçı 3-2 kazandı ve Tampa’da 3. Maçta 2-0 öne geçti. Ama bu yüksek su işaretiydi. Otuz saniye sonra, Yıldırım attı ve 3-2 için geri geldi. 4. Mülk Yıldırım 4-1’lik bir zafer kazandı. Bir anda dizi kilitlendi.

Rangers, bu gidişe döndürmek için Perşembe günü ev inşasına ve kalabalığa yetiştirildi, Chris Kreider ve Artemi Panarin, çocuklar için zaman buğunun en iyi kontrol.

Kreider’in güçlü oyunlarındaki – adam tarzı gollerde ligin lideriydi – güçlü düdüksüz oyunlaydı. Rangers, sadece iki içi penaltı ve Yıldırım ceza içinldı. (Başrollerini Stamkos ve Alex Lafrenière’in önümüzdeki bir oyun sonrası brouhaha, final skorunu etkilemek için çok geçmiş olan altı daha fazla maça yol açtı.)

“O oyunlardan sistemlerden; Bu bir savunma yapısıydı” dedi Rangers koçu Gerard Gallant, Shesterkin’in tarandığını ve birinci ne de ikinci gidişini söylediğini söyledi. “Ses hokeyi oyunuk. Sonunda böyle kaybetmek zor ama güzel bir hokey maçıydı. Her iki şekli de.”

Bu yıl, önceki dört sezon playoffları’na ait olan bir şey olan ve yeniden yapılanma sürecinden gelen askerler için bir başarıydı. Sezon sonu iyi en başarılı 25-1’lik bir takım için, finali başarıdır. Ve söndürmek için savaşmak, Rangers teknik olarak henüz ölmedi.

Korucular Penguenler üç yarışman bire geri döndüler ve sonuçta Oyun 7’de yükseltmeda kazandılar. Sonraki turda Hurricanes’e iki kez geri döndüler ve bir 7. Oyunu daha kazandılar.

şimdi tekrar üç-iki maç geride, iki ardışık zafere var. Endişe verici bir şekilde, Cumartesi günlerinin ilki Tampa’ya gelmelidir.

Devamını Oku