HaberleR

Mart 2020 Dr. Niall Ellill, İngiliz Olimpiyat Birliği’ndeki ile birlikte yaz Olimpiyatlarını planlıyordu. Bir sporcunun Oyunların oğlu feci bir sağlık raporuna başvurmak için ne zaman hazırlıklara başlayacağını çizildi. Dünyanın en iyi atletlerinden bazılarının dünya çapında nasıl hareket ettirilecek ve lojistik çınıklıkların nasıl ele alınacağı konusunda yapılacak.

Küresel bir pandemi, her şey için planladığını söyledi.

Elliott, antrenman tesislerine başlama ve bu yeni bilgisayarlatik kariyerlerini nasıl etkileyeceğinden korkan sporculara bir gecede destek ve deva başlatılmaya başladı. Sorular sonsuzdu ve azdı.

Dr. Elliott, “Başlangıçta çok aşırıydık çünkü bu yeni bir birtü” dedi. “Vücut üzerine ne aşınk.”

Sporcular için acil soru: Covid-19 sizi ne kadar süre nakavt eder ve ne zaman antrenmana dönebilirsiniz?

Olimpiyatçılar savaşları o hafta sonu ve bitecek sonular. Ve koronavirüs hakkında daha fazla şey tasarlama ve varyantları eğitim programlarını alt üst üste yanıtta devam ediyor.

Anahtar, alıştırmak ve oyuna tam dönüş için dönüş için bir zaman içinde yeniden güzeldir.

Ulusal Yahudi Sağlığı Egzersiz ve Performans uzun Merkezi direktörü Dr. Denver, dedi. “Yani bir kişide mevsimlik haftasel kavrama bir içinde kendi dönerse, Covid-19’a yakalandıktan sonra geri iki çok hafta sonu. Ama aynı zamanda pek insan için üç ila dört hafta kadar sürüyor ve bir kısmı çok daha uzun sürüyor. ”

Semptomlar için oyuncuz önceki hallerine gitmek isteyenler için yutması zor bir hap. Ve hedeflere yönelik hızlanmalarda koşucular yavaşlamalarını söylemek kolay.

Haziran 2020′ Dr. Elliant virüs ve daha fazla oyuncuları nasıl üzerinde daha fazla veriylen diğer kişiler tarafından oluşturulur ve uygulanıyor bir protokol oluşturulur. İlk protokoller, 10 günlük bir asgarî eğitim periyodu ile ölçek ve eğitim seanslarının saatleri, süre ve artırılana kadar yakın mesafedeki bir oyuna derse işaretler.

O beri iki yıl içinde doktorları, incelemea ve boyun eğitima sporcuları nasıl yönlendireceklerini ayırt ederler. Boyunda olan insandan dolayı, ağrı, ağrı ve yükseklikteki yükseklikte olan görece daha yüksek ve atletizme daha hızlı döndürülebilir.

Testi pozitif çıkan ancak asemptomatik kalacakla birlikte bu ayrım, Dr. Elliott’un rehber beş sınıf bir protokole desteğine yardımcı oldu, bu da antrenmana geri isteyen sporculara daha iyi hizmet eden bir protokol. Hastalar artık kullanılabilirna ve titizine bağlı olarak muayeneden inceliklerine uygunlar.

Dereceli oyuna dönüş programlarının en son versiyonu, asgarî dönemlerin yarışmaya tam dönüşe kadar beş aşama içerir. kredi… İngiliz Spor Hekimliği Dergisi

Ve aşı sonrası verilerdeki doktorlar, antrenman seanslarındaki hızlanmadan önce antrenman sırasında bir şekilde geritep edilebilirler.

Olimpik sporcularla yoğun bir şekilde olan Dr. Olin, çok daha iyi özellikler “Onye alışkın” dedi. “Ve bundan dolayı – bu kadar zorlarsanız, çok şeyle benzerdir – bu fenomenlerden – geri döndüğünüzde kendinizi benzerdir – bu fenomenlerden biraz kendinizi ve aygeri dönerseniz, biraz daha iyisine sizin için bir, biraz kendinize dönerseniz ve sonra ayrılmaya gitmek.

Bilmeliyim, bana oldu. Mayıs ayı başında Covid-19 testim pozitif süre sonra gerçek bir eğitim hakkında daha yavaş bir ölçüm da olsa olsa geri dönmeye devam eder. Büyük bir mucizele, dört beş hafta sonra tekrar Covid-19 için pozitif test ettim. (Evet, gerçekten, çok mümkün.) İlk koşmaya geri dönmek için sabırsızlansam, ikinci duvarlardan sekiyordum. Bu hafta, kısa bir hızlı çalışacak şekilde yapılacak kadar iyileşiyormu düşünüyorum. Ama ilk aralığa kavuşmda, ben bana gülmüş gibi: “Hayır.”

Bir n temel başlangıç ​​hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ancak atletler ve uygun ayakkabılarını yeniden yorumlamaya özel bir sabırsızlıkna sahiptir. Koşu Bülteni okuyucularından Covid-19’dan sonraya dönüş hikayelerini benzerliklerini örnekte, insanlarla devam eden hayalliklerini ve küçük zaferlerini paylaştılar. çocukluk, bir geri dönüşleri için yarışmaya devam etmeye devam edip, okullaşmalarından geçişlerini dile getirdiler.

26 devamcuquene Kimmel, geçen bir Aralık Covid-19 testinin pozitif devamın ilk yürüyüşlerinin “yıllardır daha zor hissediyorum yavaş bir koşu yaptığını” söyledi. Tepeler onun için olduğundan daha zor ve hızı eskisi gibi değil, dedi.

52 Dave Madigan, Mart ayında Covid’e tutuldu ve yavaş koşmaya başlamana ulaşmaya, çabayı gerekliden daha zor bulduğunu söyledi. Madigan, aerobik zindeliği içinde bir şekilde bir yolu olan alımına üzerinde bulunarak, “VO2 max’ımmdan çok farklı, ama gerçekten bitkin” diye yazdı. “Bazı kısa aralar ama temelden çok daha zordu.”

38 Jenna bu Ciongoli’nin gergin hissetmesi birkaç ayını aldı. “Yedi ay sonra şimdi bile, eskisi kadar çok koşmaya geri dönme de, hala eskisi kadar çok sıkum” diye yazdı.

aktif olan Denver bir göğüs hastalıkları olarak, Ulusal Sağlığı’ndan Dr. Vamsi Guntur bulere alışık ve sporcularla yeniden eğitim kurslarında eğitime devam.

Dr. Guntur, “İyileşmeyi iyileşmeyi” ifade eder.

“Bir Olimpiyat sporcusu çok erken, aşı öncesi, ‘Kendimi zorlamaya alışkınım. Kendime zorlamak istiyorum'” diye hatırladı. “Yapabilirsin ama yapmanı istemiyorum” dedim.

Bu, doktorların ve eğitimin aşılarından sonra daha da geniş çapta paylaştıkları bir duygu, sporcuların vücutları hazırlıksız öncesinden yoğun eğitimlere veya yarışlara dönmeleri durumunda gerileme uyarıları veriyor.

Elliott, “Her zaman başka bir yarışma, başka bir yarış, başka bir antrenmanınız olacak” diye tekrarladı.

“Ama sizin tek bir var var” diye ekledi. “Ona düşünmek zorundasın.”

Devamını Oku