HaberleR

Kadınlar Dünya Kupası bir yıl ve Paris Olimpiyatları’nda iki hafta boyunca iki ülke milli takımının ana noktasıdır.

İlk gol? Onlar için kalifiye olun. Amerikalılar, Pazartesi gecesi Meksika’nın Monterrey’de Haiti’yi 3-0 yendikleri Concacaf Kadınlar şampiyonasının açılışını yapmak bu cepheye ilk adımlarını attılar.

Alex Morgan ilk yarıda iki gol attı ve Midge Purce, izin verilmeyen goller, kaçırılan bir penaltı ve bozulan bir kırmızı kart eğlenceli bir oyuna geç bir perçin ekledi.

Resmi olarak Concacaf W turnuvası olarak yenilenmiş olacak sekiz takım için, gelecek yaz Kadınlar Dünya Olimpiyatları bir yarışmacı olarak ikili hizmet ediyor.

Yeni formatta bir grup müdahale ve sonra bir eleme – ilk Amerikalılar için basit bir görev olmalıdır: Her dört takımlı – ilk iki yanında bitiren, ABD’nin olduğu Kadınlar Dünyası’na otomatik olarak katılmamak. iki kez savunan şampiyon.

İkinci iş biraz daha zor olabilir. 2024 Yaz Oyunları’nda sadece Meksika’daki otomatik olarak yer, ikinci ve dünya çapında olan ülkeler 2023’te Concacaf Olimpiyat playoff’unda yarışmak zorunda kalacak. Bu, Antrenör Vlatko Vlatko’den biraz daha gelişmiş ve onun için dünyaca ünlü ve para kazanan oyuncuları, bu anda olmak gibiler.

Antrenör Vlatko Andonovski, gelenekselki başarıları ile takımının geleceği arasında bir denge uygun donanım. kredi… Daniel Becerril/Reuters

Andonovski, geçiş halindeki bir takımı tarafından yönetilemeyecek şekilde sona ermeyecek ve bu oyunları – her maç, gerçekten – oyuncular için koçluk projelerini etkilemek ve gelecek yıl veya daha fazla için planlarında yerlerini almak için önemli bir şekilde tamamlanmayacak. . Yükselen yakınlarına gelmelerini ve sağlık durumlarını savunmak için başka bir fırsat. Hepsi başarılı olmadı.

ABD takımının geleceği, Meksika’da olmayacak, biraz eksik bir resim devam ediyor. Pazartesi iki gün atan Morgan ve Megan Rapinoe, Ekimn bu yana Concacaf başarı için ilk çağrılarını aldı. Ancak 33 yaşındaki Morgana, yaralanmak dizinden yükselen yıldızlardan görünüşünü gelecek. Mallory Pugh, Sophia Smith ve Trinity Rodman gibi genç bir gün için günlük 37 kişi Rapinoe ile aynı günlerde oynuyor.

Andonovski Concacaf şampiyonası ile birlikte açıklarken “Şu Amerika Birleşik Devletleri’nde forvet olmak kolay değil” dedi. “Açı harika ama kolay değildir.

Amerika Birleşik Devletleri, iki dünya çapında eğitim kadrosuna götürülen bir kadrodan, Kanada gibi sınıfında yetiştirilen kişilerle ilgili sırayaabilecek birya öğretmenler, sahada onun kadrosunda kararında benzerler. Olimpik altın Madalya sahibi ve İsveç, Almanya, İspanya, Hollanda ve İngiltere gibi Avrupalı ​​​​yarışmacılar – diğerleri arasında – bu ay Avrupa şampiyonasında yarışıyor.

Amerikalıların kalan grup programında, Jamaika’ya (Perşembe) ve ev sahibi Meksika’ya (Pazartesi) karşı maçları var. Kanada, Trinidad & Tobago, Kosta Rika ve Panama’nın yer aldığı B Grubu’nda lider durumda. Final ise 18 Temmuz.

Andonovski ulaşmak için elindeki deneyim, yetenek ve nesillerin bir karışımına güvenecek: ABD’deki 23 oyuncudan yedisi 30’larında ama cinsel 25 genç. Ve şimdilik söz etmiyor.

Andonovski, model oluşturacak, “Geçmişte iyi iş için tüm bu hizmetlerden bir veya iki yıl önce çıkaran iş yaptıkları için bir kampta buraya geri dönecekleri anlamına gelecek” dedi. daha önceki kadronun yanı sıra birkaç başarılı gaziyi de görmemiş.

“Kampta Mia Hamm veya Julie Foudy’yi aramamamızın bir nedeni var, değil mi? Aynı şey burada da geçerli: Performans göstermeleri gerekiyor.”

Devamını Oku