HaberleR

Süper Lig gruplarından Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut; İsmi Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’la anılan Amir Hadziahmetovic ve Abdülkerim Bardakçı’nın geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Hadziahmetovic ve Abdülkerim de giderse…”

Skorer’den Bilal Meşe’ye konuşan Palut, “Öncelikle merhum Ahmet Çalık’ı anmamız gerekiyor. Kadromuz devre ortasından itibaren bir değişim sürecine girdi. Serdar Gürler gitti, Skubic futbolu bıraktı. Hadziahmetovic ve Abdülkerim de giderse kadronun yüzde 50’si değişecek.

“Bu iki ismin kadroda kalmasını istediğimi belirttim”

Yönetime verdiğim raporda bu iki ismin kadroda kalmasını istediğimi belirttim. Lakin iki oyuncunun da gidebilme ihtimaline rağmen oyuncu bakıyoruz. Abdülkerim için yabancı bir stoper, Hadziahmetovic giderse de direkt oynayacak bir isim bulmalıyız.

Hadziahmetovic, bence Türkiye’deki en âlâ orta alanı. Bu noktada onun eksiğini doldurmak doğal ki güç olacaktır giderse…

“Kulübün iktisadını düşünmemiz lazım”

Ama kulübün iktisadını düşünmemiz lazım. Bu iki ismin tesirini tam olarak tahminen verecek isim bulamayacağız lakin onları geliştirmek de biz antrenörlerin en değerli vazifesi diye düşünüyorum” dedi.

Devamını Oku