HaberleR

AJANSSPOR – HABER

ING Basketbol Üstün Ligi final serisinin 4. maçında şampiyonluk düğümü çözüldü. EuroLeague şampiyonu Anadolu Efes ile olağan dönemin önderi Fenerbahçe Beko’yu karşı karşıya getiren final serisinin 4. maçı Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynandı. Son saniyelerine kadar nefes kesen maçta Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes’i 92-80’lik skorla yenerek seriyi 3-1’e getirdi ve şampiyonluğa ulaştı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes- Fenerbahçe Beko finalinin akabinde konuştu

“Çok başarılı yıl geçirdik”

İki grubu da tebrik ederek kelamlarına başlayan Türkoğlu, “Bu sene Türk basketbolu sahiden hem kendi ING Basketbol Üstün Ligi’ndeki çekişmesi manasında hem de Avrupa’daki kulüplerimiz açısından çok başarılı yıl geçirdik. Tüm kulüplerimizi canı gönülden kutluyorum. Geleceğe dönük yatırımların bu türlü alınması çok kıymetli. Uzun yıllardır ülkemizi Avrupa’da gururla temsil eden ekiplerin çabası vardı, yeterli olan kazandı, tebrik ediyorum. Sporu seven, basketbolu seven, destekleyenlere teşekkür ediyoruz. Biz bu oyunu geliştirmek istiyoruz” dedi.

“Galatasaray’ı da tebrik etmek istiyoruz”

Türkoğlu kelamlarını şu tabirlerle noktaladı: “Anadolu Efes’in, Galatasaray ‘la 5 maç oynaması bizi memnun etse de inanıyorum ki Galatasraay’ı da tebrik etmek istiyoruz, baskete seyirci kazandırdıkları için değerli. Fenerbahçe ve Anadolu Efes yıllardır rakipler, bu atmosferle baskertbola olan ilgiyi artırıyor, heyecan katıyor. Emeği geçen herkese teşekkr ederiz.”

Devamını Oku