HaberleR

Kulüp binasında basına kapalı olarak gerçekleştirilen periyot teslim merasimi GSTV’den canlı yayımlandı.

Törende Burak Elmas, Özbek’e hitaben “Bizler, sizler üzere Galatasaray’da koltuk gereksinimi olmayan, bu kulübün buyruğunda olan Galatasaraylılarız. Aşikâr mefkurelerle yola çıktık, devrimizde yaptığımız ve yapamadığımız, devrimizin kâfi olmadığı şeyler oldu. Galatasaray’da birlik ve beraberliğin sağlanması, Galatasaray kıymetlerinin en üst düzeyde yaşanması ve Galatasaray’da düzgün bir üslup olması gerekiyor. Biz muvaffak olamadık, umarım sizin periyodunuz bunun yakalandığı bir devir olur. Siz ve arkadaşlarınıza bu seyahatinizde muvaffakiyetler diliyorum.” diye konuştu.

“Taşın altına ellerini koydular”

Özbek’in güç bir vazifeye soyunduğunu aktaran Elmas, “Taşın altına ellerini koydular. Galatasaray çok büyük bir kurum. Bu bir hizmet yarışı. Dursun lider bunu layıkıyla yapacaktır. Galatasaray’a yakışan halde zaman teslim yapıp tribünlere geri döneceğiz.” dedi.

Özbek: “Hep kendime yakın ve kardeş düzeyinde gördüm”

Başkan Dursun Özbek ise Elmas’ı kendine daima yakın gördüğünü ve temas halinde olmaları gerektiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Devir teslim merasimleri öteki kurumlarda olduğu üzere olmuyor. Biz bir ailenin kesimleriyiz. Yönetimdeyken de sizi o denli gördüm. Daima kendime yakın ve kardeş düzeyinde gördüm. Galatasaray’ın bu sıkıntı günlerinden çıkışı da bu birlik ve beraberliğin devam etmesiyle mümkündür. Hiçbirinizi rahat bırakmayacağım, burada göreceğim. Bir süreç yaşandı ve bu sürecin devamı olarak biz geldik. Daha evvel yaşananlar bilinmeden kulübü yönetmek mümkün değil. Bir kopukluk olmamasını devamlılık açısından tekrar tekrar rica ediyorum. Birikimleriniz, deneyimleriniz ve sizden almamız gereken bilgiler var. Bu mevzuda bizden dayanağınızı esirgemeyin. Galatasaray’da sürekliliğin olması gerektiğini hissetmiş biri olarak sizin başlattığınız projelerin ardındayız. Birçoğunu birlikte geliştirmiştik. Bu bahiste bize takviye olursanız biz de sizin projelerinizi sonlandırmak için elimizden geleni yapacağız.”

Elmas kendi periyodunda sarı-kırmızılı kulübün şirketlerinde yer alan isimlerin istifa mektuplarını da Özbek’e teslim ettikten sonra, sarılarak vedalaştılar.

Devamını Oku