HaberleR

Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de, Formula 1 Dünya Şampiyonası’na bir sefer daha konut sahipliği yapmanın heyecanı yaşanıyor.
Azerbaycan’ın 6. defa konut sahipliği yapacağı, 12 Haziran’da gerçekleştirilecek etap öncesinde yarışın düzenleneceği sokaklar, araç ve yaya trafiğine kapatılarak, piste dönüştürüldü.
Yarış güzergahı ve etrafındaki caddelerde güvenlik tedbirleri artırılarak, pist olarak kullanılacak bölgeler bariyerlerle çevrildi. Güzergahtaki tribünler ise Azadlık ve Azneft meydanları ile Kız Kalesi ve kale kapıları üzere tarihi ve kültürel yapıların karşısına kuruldu.
Azerbaycan Grand Prix’sinin startı, Azadlık Meydanı’ndan verilecek. Araçlar, Hazar Denizi’nin kıyısındaki caddeden geçerek tarihi İçerişehir’in etrafını turlayacak ve yeniden Azadlık Meydanı’ndaki bitiş çizgisine varacak.
Bir çeşitte yaklaşık 6 kilometre uzaklık katedecek F1 pilotları, 20 kuvvetli virajı bulunan pistte 51 cins atacak.
Hız tutkunları, yarışların yanı sıra çeşitli cümbüş aktivitelerine de katılma bahtı elde edecek.
Yarışın idman cinsleri yarın, sıralama çeşitleri ise 11 Haziran Cumartesi günü yapılacak.
Milli sportmen Cem Bölükbaşı’na Bakü’de büyük ilgi
Formula 2 Dünya Şampiyonası’nda yarışacak Türk Ulusal sportmen Cem Bölükbaşı, yarış evvelki Bakü’de sürat tutkunlarıyla bir ortaya geldi.
Hazar Denizi Kıyısındaki Ulusal Park’ta sürat tutkunlarıyla görüşen Bölükbaşı’na Bakülü yarışseverler büyük ilgi gösterdi. Formula hayranlarının sorularını yanıtlayan Bölükbaşı, imza dağıttı ve fotoğraf çektirdi.

Devamını Oku